Łódź Summer Festival 2024. Znamy kolejnych artystów i partnera strategicznego imprezy

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas Łódź Summer Festival 2024. Do line-upu dołączyli Kukon oraz Krzysztof Zalewski. Ponadto partnerem strategicznym wydarzenia ponownie został mBank.

Kukon i Zalewski wystąpią podczas Łódź Summer Festival 2024
Kukon i Zalewski wystąpią podczas Łódź Summer Festival 2024

Zarówno Kukon, jak i Krzysztof Zalewski podczas Łódź Summer Festival 2024 wystąpią w sobotę, 27 lipca.

Kukon

Kukon to na rodzimej scenie hiphopowej postać nietuzinkowa. Raper wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną oraz sugestywnymi i zapadającymi w pamięć tekstami, które słuchacze znają z wyśmienicie przyjętych mixtape’ów OGRODY czy też płyt „Kraków, Marzec 2020” i „Dramat”. Najnowszy album reprezentanta Biłgoraju - ROUGH N’ GENTLE to wydawnictwo, które ukazuje zupełnie nowe oblicze artysty: alternatywne, eksperymentalne i jeszcze bardziej bezkompromisowe. Muzyka i obrazy towarzyszące płycie to podróż od analogowych kadrów Islandii po hi-techowe rendery 3D. Na ROUGH N’ GENTLE pojawia się plejada znakomitych gości takich jak PRO8L3M, Daria Zawiałow czy Louis Villain.

Zalewski

Debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - wydał zaraz po wygraniu „Idola” w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z  Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował  ponownie - albumem „Zelig”. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce.

Rok 2016 to nowa odsłona - płyta „Złoto” - najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa w dorobku Zalewskiego. Płyta otworzyła mu drogę do  udziału w najciekawszych projektach na polskim rynku muzycznym - m.in. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek”, który w bardzo  szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń. W roku 2017 z inicjatywy festiwalu w Jarocinie w ramach Motywu Niemen powstał projekt oraz album „Zalewski śpiewa Niemena”

Rok 2020 przyniósł kolejny autorski album pt. „ Zabawa”. Promując album Zalewski  zagrał blisko 200 koncertów, ale znalazł też czas na film o Kalinie Jędrusik w znakomicie przyjętym obrazie w reż. Katarzyny Klimkiewicz „Bo we mnie  jest seks”.

W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w  prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny z udziałem sekcji dętej chórku oraz gości specjalnych. 

Wiosną 2022 artysta zagrał 22. trasę koncertową pod nazwą „Zalewski MTV Unplugged Tour”

Latem 2022 Zalewski (u boku Bedoesa i Kwiatu Jabłoni) ponownie stanął na czele Męskie Granie Orkiestra 2022 i stworzył kolejny hymn MG pt. „Jest tylko teraz”.

Artysta zakończył właśnie sesję nagraniową swojej kolejnej autorskiej płyty, z której utwory premierowo pojawią się zapewne w set liście koncertowej. 

ZOBACZ TAKŻE