Łódź we wspomnieniach. Weź udział w konkursie Centralnego Muzeum Włókiennictwa

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Topografie ogłosiło konkurs, w którym do zdobycia są książki „Wielki przemysł, wielka cisza. Łódzkie zakłady przemysłowe 1945–2000”.

mat. CMW
W konkursie może wziąć udział każdy, kto interesuje się włókienniczą historią Łodzi

Udział w konkursie może wziąć każdy – niezależnie od tego, ile ma lat, czy mieszka w Łodzi, czy po prostu interesuje się śladami włókienniczej przeszłości miasta.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się podzielić swoimi wspomnieniami, refleksjami lub zasłyszanymi opowieściami na temat pracy w dawnych zakładach włókienniczych czy historiami dotyczącymi rewitalizacji łódzkich fabryk – zachęcają organizatorzy.

Teksty muszą się zmieścić na stronie A4 znormalizowanego maszynopisu lub zawrzeć się w liczbie 500 słów (w przypadku pisma odręcznego).

Prace konkursowe można dostarczyć osobiście, składając je w Kasie Biletowej CMWŁ, przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres edukacja@cmwl.pl lub tradycyjnej na adres: Dział Edukacji CMWŁ, ul. Piotrkowska 282, 93-034 Łódź. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 marca (decyduje data stempla pocztowego).

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 24 marca, a 27 marca podczas wykładu Joanny Kocemby-Żebrowskiej „Łódzkie zakłady włókiennicze w historiach ich pracowników” odbędzie się wręczenie nagród.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie: <link https://cmwl.pl/public/aktualnosci/konkurs-lodz-we-wspomnieniach,305>cmwl.pl</link>

ZOBACZ TAKŻE