Łódź Young Fashion 2022. Złota Nitka, gala dyplomowa ASP i Fashion Film Festival [PROGRAM]

Po pandemicznej przerwie powraca Łódź Young Fashion. Święto modowej branży organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz miasto Łódź odbędzie się w dniach 24-26 listopada.

Łódź Young Fashion
Łódź Young Fashion
4 zdjęcia
Łódź Young Fashion
Łódź Young Fashion
Łódź Young Fashion
Łódź Young Fashion
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Złota Nitka

Trzon ŁYF stanowią trzy konkursy, w tym najstarszy, bo niemal 30-letni konkurs dla profesjonalnych i debiutujących projektantów „Złota Nitka” z nagrodą główną w wysokości 30 tys. zł, o którą ubiegać się będzie 15 projektantów, wybranych spośród blisko 100 nadesłanych zgłoszeń. Konkursowe jury ogłosi swój werdykt po pokazach finałowych kolekcji, które odbędą się 26 listopada w Centrum Promocji Mody ASP. Zobaczyć będzie można również najnowszą kolekcję Mikołaja Żurka, laureata Złotej Nitki 2021.

Gala dyplomowa ASP

Nie mniejsze emocje budzi organizowana od 1995 r. Gala dyplomowa Instytutu Ubioru łódzkiej ASP, promująca jego dyplomantów. To wydarzenie z niezwykłą oprawą wizualną otworzy imprezę w czwartek (26 listopada).

Fashion Film Festival

Po raz drugi ŁYF towarzyszyć będzie Międzynarodowy Konkurs „Fashion Film Festival” dla młodych twórców ubioru, tkaniny czy biżuterii, którzy prezentują swoje projekty w formie filmów. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 60 uczestników z całego świata. Zwycięzca zostanie ogłoszony 25 listopada podczas gali, którą wyreżyseruje Tomasz Armada uznany przez magazyn „Vogue” za jednego z najciekawszych projektantów młodego pokolenia.

Modową fiestę uzupełniają wydarzenia towarzyszące. Pełen program jest dostępny na stronie www.lodzyoungfashion.com.

ZOBACZ TAKŻE