Łodzianin Wojciech Szewczyk walczy o Mistrzostwo Świata w bilardzie!

Stu dwudziestu ośmiu najlepszych zawodników świata przystąpiło do gry na Mistrzostwach Świata w Bilard 9-bil, które właśnie odbywają się w Kielcach. W środowym meczu otwarcia Wojciech Szewczyk ograł 9:3 Katarczyka Bashara Hussaina Abdula Majeeda.

wojciech szewczyk bilard
Łodzianin walczy o Mistrzostwo Świata w bilardzie! fot. mat. pras.
8 zdjęć
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

– Jestem zachwycony, że wysokim zwycięstwem udało mi się przejść pierwszą rundę – zaznacza Szewczyk, który w 2022 r. sięgnął po mistrzostwo świata w odmianę 10-bil. Późnym wieczorem Wojciech Szewczyk, grający w drużynie Bilardo.pl Dekada Sosnowiec, rozegrał drugi mecz na tym turnieju, a jego rywalem był Brytyjczyk Imran Majid. Po zaciętym boju reprezentant Polski przegrał 8:9. 

Łodzianin wygrywa

Dwa spotkania ma za sobą również pochodzący z Łodzi, reprezentujący na co dzień klub Nosan Kielce, Sebastian Batkowski. W pierwszym spotkaniu wygrał z faworyzowanym Mario He 9:7, natomiast w drugiej potyczce jego wymaganiom nie sprostał Mustafa Alnar, który musiał się pogodzić z porażką 4:9. 

– Znam swoją wartość, ale też miejsce w szeregu. Nie czuję się pretendentem do medali, aczkolwiek jeśli odnajdę swoją najlepszą grę i będę miał odrobinę szczęścia, jestem w stanie zajść daleko. Jeżeli wbiję się do topowej szesnastki, będę naprawdę zadowolony – zaznacza Batkowski.

Polacy w formie

Wygrane rywalizacje odnotował w środę również Mariusz Skoneczny. Pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego zawodnik w pierwszej konfrontacji pokonał swojego rodaka, Dominika Jastrząba, 9:7, zaś w kolejnej odprawił z kwitkiem Johanna Chue, wygrywając 9:5. Na fali jest także Konrad Juszczyszyn, którego znamy m.in. z drużyny Baribal Zagłębie Lubin. Ten bilardzista szybko wygrał z Danielem Guttenbergerem 9:4, a w kolejnym starciu pokonał Badera Alawadhiego 9:6.

Każdy zawodnik, który wygrał dwa spotkania, melduje się w fazie pucharowej. Tego samego chce dokonać Wiktor Zieliński, który w środę nie dał szans swojemu rywalowi – Azizowi Moussati z Maroka. Zieliński pokonał go 9:4. Kolejne starcie sportowca Inmarketing Hades Poznań odbędzie się w czwartek o godz. 12:00. Jego przeciwnikiem będzie Roman Hybler z Czech. W tym samym położeniu co 22-latek jest Daniel Macioł, który po zwycięskim starciu kolejne rozegra również w czwartek o godz. 12:00.

Połowicznie zadowolony ze swoich dotychczasowych poczynań może być Radosław Babica, który pierwszego dnia mistrzostw świata rozgrywanych w stolicy województwa świętokrzyskiego odnotował zwycięstwo (Jan Van Lierop 9:6) oraz porażkę (Sanjin Pehlivanovic 6:9). Kolejne spotkanie bilardzisty Akademii Bilardowej Rokietnica zaplanowano na czwartek na godz. 19:30. 

Podobnie jak Dominik Jastrząb, pierwsze szlify zbiera też Szymon Kural. Młodzieżowy mistrz świata w pierwszym spotkaniu przegrał z Mustafą Alnarem 7:9, a w kolejnym zagra z Mario He. Swoje pierwsze rywalizacje przegrali również Karol Skowerski, Mieszko Fortuński oraz Tomasz Kapłan. Każdy z nich szansy na rehabilitację doczeka się w czwartek. 

Wysoka stawka bilardowych mistrzostw świata 

Bilardowe mistrzostwa świata potrwają do 5 lutego. Tego dnia poznamy nowego mistrza świata. Do obrony tytułu przystępuje ubiegłoroczny mistrz – Shane Van Boening. Stawką turnieju jest nie tylko tytuł najlepszego bilardzisty globu, ale również duże pieniądze. Łączna pula nagród wyniesie przeszło 1,5 mln zł! 

ZOBACZ TAKŻE