Program zakłada spotkania informacyjno-warsztatowe, podczas których wspólnie wypracowane zostaną wytyczne dla wykonawców zadań – pierwsze z nich, dotyczące psiego parku przy ul. Strzelców Kaniowskich 34B, odbędzie się 5 marca o godz. 16:30. Na spotkanie szczególnie zapraszamy posiadaczy czworonogów.
Projektowanie partycypacyjne, czyli…
Podobno nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Ta zasada to obusieczny miecz w przypadku projektowania inwestycji – z jednej strony to motywacja do nieustającego zmieniania miasta na lepsze, z drugiej jednak ta zmiana oparta jest na ciągłym krytycznym podejściu. Złoty środek? Projektowanie partycypacyjne w zadaniach z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki niemu łodzianki i łodzianie, którzy w ostatnim głosowaniu wskazali projekt, mogą wpływać na sposób jego realizacji. Opinia każdego z nich to unikalna perspektywa, która może pomóc uczynić projekt jeszcze lepszym.
Jak to działa?
Propozycje mieszkańców z założenia bazować mają na elementach wskazanych w karcie analizy merytorycznej, stworzonej podczas etapu opiniowania projektów Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. W trakcie spotkań informacyjno-warsztatowych mieszkanki i mieszkańcy będą mogli rekomendować rozwiązania często dość ogólnych zapisów wspomnianej karty. Nasadzenia zieleni? Dobrze, ale jakiej? W których dokładnie miejscach? W jakiej formie? O tym, co konkretnie będzie przedmiotem dyskusji, decyduje sama specyfika projektu.
Projekt planu?
Planowane spotkania sukcesywnie będą zapowiadane na stronie internetowej ŁBO. Gdy Biuro Aktywności Miejskiej ustali kolejne zadania i lokalizacje, informacje otrzymają także lokalne instytucje i organizacje, których wspólne projektowanie może zainteresować. Zapraszamy do współpracy przy zmianie dobrego na lepsze!
Więcej informacji znajdziesz tutaj.