Łódzkie rajtuzy. „Eudezety” Goudy i Gabrielli dla modnych łodzianek [ZDJĘCIA]

Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon na cieplejsze ubrania. Na szczęście od kilku dni łodzianki mogą nosić nie byle jakie, bo typowo łódzkie rajstopy. Projekt powstał we współpracy znanego łódzkiego grafika Daniela Goudy Tworskiego oraz łódzkiej marki pończoszniczej Gabriella.

Łódzkie rajtuzy. „Eudezety” Goudy i Gabrielli dla modnych łodzianek [ZDJĘCIA] - fot. mat. Gabrielli
Rajstopy wyprodukowano oczywiście w Łodzi , fot. mat. Gabrielli
6 zdjęć
fot. mat. Gabrielli
fot. mat. pras.
fot. mat. Gabrielli
fot. mat. pras.
fot. mat. Gabrielli
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

„Eudezet” to cienkie, czarne rajstopy ozdobione charakterystycznym wzorem łódki zbudowanym z kilku prostych kresek. Subtelnie nawiązują do herbu Łodzi i – puszczając oko – wyrażają sympatię do naszego miasta. Wzór jest dziełem Daniela Goudy Tworskiego, grafika znanego m.in. z serii projektów t-shirtów w dowcipny sposób ilustrujących Łódź. „Beauty Bałuty”, które trafiło nawet na neon (ul. Wojska Polskiego 40), zna chyba każdy. – Ale chcę odejść od etykiety „chłopaka od koszulek”. Kojarzony jestem dość mocno z tą częścią garderoby, a przecież moda interesuje mnie znacznie szerzej – tłumaczy Tworski.

Gouda i Gabriella łączą siły

Do stworzenia rajstop potrzebne było jednak jeszcze drugie, nie mniej ważne ogniwo. Dlatego Gouda połączył siły z Gabriellą, łódzką marką pończoszniczą, która jest jednym z największych producentów rajstop w Polsce. – Oni kochają Łódź, ja także, pozostało więc opracowanie wzoru i opakowanie rajstop w godną formę – opowiada Tworski.

Początkowo premiera produktu planowana była na luty, ale przesunięto ją z powodu wojny w Ukrainie. Gouda i Gabriella uznali, że to nie jest czas na promowanie mody. „Eudezety” trafiły do sprzedaży kilka dni temu, wraz z nadejściem jesieni, i od razu spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem łodzianek.

ZOBACZ TAKŻE