Mała Liga Rugby Tag w Łodzi. Wystartowała kolejna edycja rozgrywek [ZDJĘCIA]

Sześć szkół podstawowych zgłosiło swoje drużyny do kolejnej edycji rozgrywek Małej Ligi Rugby Tag. Rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej biorą udział zespoły z klas V i VI, w drugiej występują uczniowie dwóch starszych roczników. Zwycięzców poznamy 28 listopada.

Mała Liga Rugby Tag w Łodzi
Mała Liga Rugby Tag w Łodzi
4 zdjęcia
Mała Liga Rugby Tag w Łodzi
Mała Liga Rugby Tag w Łodzi
Mała Liga Rugby Tag w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W zawodach zorganizowanych przez łódzkie Venol Atomówki biorą udział ekipy wystawione przez: SP 45, SP 51, SP 141, SP 35, SP 54 oraz Salezjańską Szkołę Podstawową. W młodszej kategorii wiekowej o punkty walczy siedem drużyn, a w rozgrywkach klas VII i VIII uczestniczą cztery zespoły. Są to mieszane ekipy chłopców i dziewczynek, które rywalizacje w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 rozpoczęły we wtorek, 24 października. Finał zaplanowano na 28 listopada.

Wciąż można się zgłosić

Tydzień wcześniej zostanie rozegrany pierwszy z dwóch turniejów Ligi Rugby Tag dla szkół ponadpodstawowych. W tej kategorii wiekowej zgłoszenia będą przyjmowane do 17 listopada drogą elektroniczną (biuro@bbrclodz.pl) oraz pod numerem telefonu 502 719 485. Turniej finałowy ma się odbyć 19 grudnia.

Czym jest Rugby Tag?

Rugby Tag to bezkontaktowa odmiana rugby, w której nie występuje element „szarży”, mającej na celu powalenie przeciwnika na ziemię. Zamiast tego każdy zawodnik ma przyczepioną do stroju szarfę, której zerwanie jest równoznaczne ze stratą piłki. Punkty zdobywa się po położeniu piłki w polu punktowym rywali. W rozgrywkach organizowanych przez Venol Atomówki dziewczęta za przyłożenie mogą zdobyć dwa punkty, a chłopcy jeden punkt. Taka punktacja ma na celu zachęcenie do gry większej liczby dziewcząt.

ZOBACZ TAKŻE