Przerwa zimowa w Ekstralidze Rugby. KS Budowlani Commercecon mają o czym myśleć

W Ekstralidze Rugby zakończyła się tegoroczna część rozgrywek. Na przerwę zimową z niecierpliwością czekał łódzki beniaminek, który w dziesięciu jesiennych meczach nie zdołał zdobyć żadnego punktu.

Ekstraliga Rugby. Fot. Marek Młynarczyk

Tę część sezonu ekipa KS Budowlani Commercecon zakończyła wyjazdową porażką 5:42 (5:21) z Orkanem Sochaczew. I choć przegrana była wysoka, to pozwoliła przerwać fatalną serię czterech kolejnych spotkań zagranych „na zero z przodu”.

Do wiosennej odsłony ekstraligowych rozgrywek zespół z Górniczej przystąpi z ostatniego miejsca, jednak w klubie nikt nie załamuje rąk. Po nieudanej jesieni dojdzie do kilku kluczowych zmian kadrowych, których wynikiem ma być podniesienie poziomu sportowego. To zadanie nie zostanie jednak zrealizowane bez ciężkiej pracy treningowej, na którą wszyscy są już gotowi.

RC Orkan Sochaczew - KS Budowlani Commercecon Łódź 42:5 (21:5). Punkty dla KSBC: Juan Cruz Romero 5.