Mediateka Memo. Memory Book Festival nadchodzi. Wśród gości Jakub Ćwiek i Przemysław Corso

W nadchodzący weekend, 14–15 stycznia, warto zajrzeć do Mediateki (ul. Moniuszki 5) – odbędzie się tam Memory Book Festival.

Mediateka Memo. Memory Book Festival nadchodzi. Wśród gości Jakub Ćwiek i Przemysław Corso
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Inicjatorem i gospodarzem Memory Book Festival jest Jakub Ćwiek – pisarz, stand-uper i scenarzysta. Grono pisarskie będzie reprezentował, oprócz samego Ćwieka, Przemysław Corso – pisarz i lektor, autor thrillera „Serca twego chłód” oraz znakomicie przyjętej opowieści dla dzieci „Opowieści z białej doliny”.

Nie oceniaj książki po okładce

Festiwal to możliwość zajrzenia za kulisy rynku wydawniczego, a także okazja by dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega praca redaktora i jak duży może być jego wpływ na książkę. 

Przewodnikiem po tej wycieczce będzie redaktor Tomasz Hoga. Podczas spotkania z ilustratorem Piotrem Sokołowskim uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, w jaki sposób powstają ilustracje do książek i jak przysłowie „nie oceniaj książki po okładce” ma się do rzeczywistości.

Memory Book Festival – w świecie, w którym wszystko już było

Wyśmienity lektor i aktor Filip Kosior opowie, co stanowi o sile dobrego audiobooka, i za pomocą swojego niezwykłego głosu spróbuje zachęcić do sięgnięcia po tę formę przyswajania książek, zyskującą w ostatnich latach ogromną popularność.

Maciej Lobo Linke, mistrz sztuk walki, czarny pas judo i brazylijskiego jiu-jitsu, współzałożyciel sieci szkół Gold Crew Academy, opowie o kulisach powstawania choreografii walk do książek z serii Drelich, a także o tym, jak radzić sobie w naprawdę niebezpiecznych sytuacjach.

Z kolei popularny bloger Pigout oraz jeden z najlepszych dziennikarzy kulturalnych w kraju – Bartosz Czartoryski – porozmawiają o dzisiejszej popkulturze i o tym, z czego jeszcze można czerpać w świecie, w którym wszystko już było.

Interaktywna gra terenowa

Poza oficjalną częścią programu, darmową i ogólnodostępną, organizatorzy szykują również dodatkowe atrakcje dla tych, którzy wspierają wydarzenie finansowo poprzez zakup biletów w serwisie kupbilecik.pl. Czeka na nich m.in. interaktywna gra terenowa, przygotowana przez współorganizatorów wydarzenia: TROPICIEL i RECinLODZ, jak również część wieczorna, przewidująca kuluarowe spotkania z gośćmi, oraz dodatkowe atrakcje.

ZOBACZ TAKŻE