Miejskie kolonie w Grotnikach rozpoczęte. Masa atrakcji dla dzieci! [ZDJĘCIA]

Tego lata ponad 240 dzieci z Łodzi będzie wypoczywać w ośrodku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Grotnikach. Rozpoczął się pierwszy z czterech wakacyjnych turnusów, a na miejsce dotarło już bezpiecznie 60 uczestników. Opiekunowie i wychowawcy zaplanowali rozmaite atrakcje dla najmłodszych łodzian, którzy w tym roku po raz pierwszy skorzystają z zupełnie nowych zabawek, przygotowanych specjalnie na ich przyjazd.

Ośrodek w Grotnikach
Miejskie kolonie w Grotnikach rozpoczęte
16 zdjęć
Ośrodek w Grotnikach
Ośrodek w Grotnikach
Ośrodek w Grotnikach
Ośrodek w Grotnikach
Ośrodek w Grotnikach
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

Miejskie kolonie w Grotnikach to gwarancja dobrej zabawy. Każdego dnia wyjazdu dzieci będą zdobywać nowe umiejętności i odkrywać swoje mocne strony. W programie znalazły się m.in. zajęcia plastyczne, warsztaty mydlarskie i kulinarne, treningi relaksacyjne, gry terenowe i konkursy talentów. Uczestników odwiedzi leśnik, spotkają się też z policjantami, którzy opowiedzą więcej o bezpieczeństwie. Na co dzień do dyspozycji najmłodszych łodzian, którzy przyjechali na kolonie do Grotnik, jest odkryty basen. Dzieci pojadą też na jednodniową wycieczkę do Torunia, gdzie nauczą się piec tradycyjne pierniki. Nad ich bezpieczeństwem dzieci przez cały czas czuwa sprawdzona kadra, wspierana przez pedagoga, ratownika i pielęgniarkę.

W tym roku kolonie w Grotnikach będą jeszcze lepsze niż zwykle. Na leśnej polanie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Sosnowej 11 stanął nowoczesny plac zabaw, a na nim huśtawki, równoważnie, hamak, drabinki i małpi gaj. Tuż obok zbudowano altanę i miejsce ogniskowe, a pod lasem — siłownię plenerową, z której korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystkie urządzenia zrobione są z wytrzymałego drewna akacjowego, które wtapia się w leśne otoczenie ośrodka. Rozbudowa infrastruktury schroniska kosztowała ponad 600 tysięcy złotych, a to dopiero początek zmian. W planach jest m.in. budowa nowoczesnego budynku, w którym znajdą się sale szkoleniowe, część gastronomiczna i pokoje hotelowe.

Miejskie kolonie w Grotnikach organizowane są z myślą o dzieciach w wieku od 8 do 12 lat, które m.in. przebywają w pieczy zastępczej. Miasto na organizację letniego wypoczynku dla najmłodszych łodzian w tym roku wydało ponad 560 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE