Mieszkania w Łodzi. Kiedyś był tu handel, teraz przy Kasprzaka wyrośnie osiedle [WIZUALIZACJE]

W pierwszym kwartale 2023 r. rozpocznie się realizacja dużej inwestycji mieszkaniowej na Polesiu - nowe osiedle powstanie w miejscu dawnego centrum handlowego.

Mieszkania w Łodzi - osiedle Corso przy Kasprzaka
Wizytówką osiedla Corso będzie zielony deptak, wizualizacje: mat. pras.
4 zdjęcia
Mieszkania w Łodzi - osiedle Corso przy Kasprzaka
Mieszkania w Łodzi - osiedle Corso przy Kasprzaka
Mieszkania w Łodzi - osiedle Corso przy Kasprzaka
Mieszkania w Łodzi - osiedle Corso przy Kasprzaka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

W dobrze znanej łodzianom lokalizacji, przy ul. Kasprzaka 6, gdzie funkcjonowało niegdyś popularne centrum handlowe firmy Art-Dom (już wyburzone), firma VFM Real Estate wybuduje osiedle, które docelowo ma składać się z 13 wielorodzinnych domów o wysokości od pięciu do 11 kondygnacji.

Inwestycja, która będzie realizowana etapami, przewidziana jest na ok. 6 lat. Jako pierwszy stanie budynek ze 112 lokalami mieszkalnymi. Oddanie go do użytku jest planowane na przełom lat 2024 i 2025. Kolejne domy powstaną później, tworząc docelowo osiedle Corso z ok. 1500 mieszkaniami.

Zielony deptak - wizytówka Corso

Ustawione w dwóch szeregach budynki rozdzielać ma ogólnodostępny pasaż z wyłączonym ruchem pojazdów, który będzie ciągnąć od ul. Kasprzaka wzdłuż ul. Legionów. To bogate w roślinność corso (z jęz. włoskiego – „deptak”) ma być osią projektu i wizytówką całego osiedla, bulwarem z ciągiem punktów usługowych, sklepów i lokali gastronomicznych w parterach, kończącym się na zielonym skwerze miejskim ze strefą relaksu i kawiarnią w budynku na planie okręgu.

Udogodnienia dla mieszkańców osiedla Corso

Do dyspozycji mieszkańców Corso będzie też kilka placów zabaw oraz strefy rekreacyjne oddzielone od ogólnodostępnego deptaka. Zmotoryzowani będą mogli korzystać z podziemnego garażu na 1500 miejsc parkingowych. Przewidziano też miejsca dla aut gości. Na terenie osiedla znajdą się stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, paczkomaty oraz parkingi dla rowerów. 

ZOBACZ TAKŻE