Żubardź. Turoszowska z nowymi atrakcjami. Plac zabaw, siłownia plenerowa i nie tylko!

Jeszcze w tym roku przy ulicy Turoszowskiej w Łodzi powstanie bezpieczny plac zabaw z wielofunkcyjnymi zabawkami (kształtem przypominający statek – galeon) oraz huśtawki typu „bocianie gniazdo". Nie zabraknie elementów małej architektury, w tym ławek, koszy na śmieci oraz stojaków rowerowych.

Skwer przy Turoszowskiej
Jeszcze w tym roku przy ulicy Turoszowskiej w Łodzi powstanie bezpieczny plac zabaw, fot. ŁÓDŹ.PL
9 zdjęć
Skwer przy Turoszowskiej
Skwer przy Turoszowskiej
Skwer przy Turoszowskiej
Skwer przy Turoszowskiej
Skwer przy Turoszowskiej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

– Wykonawca przejął plac budowy. Robotników zobaczymy przy korytowaniu gruntu oraz wyrównywaniu terenu. Powstają nowe ścieżki, teren pod zieleńce oraz miejsce na zabawki plenerowe – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Żubardź z nową siłownią plenerową i placem zabaw

Na placu najmłodsi będą mogli bawić się na bezpiecznej dwuwarstwowej nawierzchni z płytek gumowych EPDM. Pojawi się tam również alejka glinkowo-żwirkowa. Na terenie nowego zieleńca zaprojektowano plenerową minisiłownię, wyposażoną w wyciąg górny z platformą pylon, biegacz, twister i wahadło na słupie, orbitrek, prasę nożną oraz wioślarza. Wokół nowej atrakcji zostanie uporządkowana zieleń i pojawią się nasadzenia traw ozdobnych.

Nowa atrakcja na łódzkim Żubardziu to propozycja dla wszystkich osób, które lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Będzie to rodzinna przestrzeń, z której skorzystają zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy Łodzi. Wartość projektu to 435 tys. złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach łódzkiego „Planu dla osiedli".

ZOBACZ TAKŻE