Mistrzostwa Europy w curlingu w Łodzi i Zgierzu? Miasta rozpoczęły starania! [SZCZEGÓŁY]

Mistrzostwa Europy w curlingu w Łodzi i Zgierzu? To możliwe! Miasta podpisały list intencyjny w sprawie organizacji europejskiego czempionatu.

Curling
Curling, fot. envato elements

Od 16 do 23 listopada 2024 roku w Łodzi oraz Zgierzu mogą odbyć się Mistrzostwa Europy w curlingu. Polska Federacja Klubów Curlingowych, wraz z przedstawicielami władz Łodzi i Zgierza, podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy organizacji tego wydarzenia. Decyzja o przyznaniu Polsce tytułu gospodarza mistrzostw zapadnie do końca marca. Organizatorzy wnioskują obecnie do Ministerstwa Sportu i Turystyki o środki na sfinansowanie zawodów.

Mistrzostwa Europy w curlingu A i B (dwóch poziomów rozgrywkowych) to największe zawody organizowane dorocznie przez Światową Federację Curlingową. Bierze w nich udział 46 najlepszych męskich i żeńskich europejskich reprezentacji.

Do organizacji mistrzostw potrzebne są dwa pełnowymiarowe lodowiska. Ze względów technicznych lodowisku w Zgierzu (Hala Lodowa przy ul. Wschodniej 2) byłoby odpowiednie dla rozgrywek najlepszych zespołów (grupa A kobiet i mężczyzn), zaś lodowisko w Łodzi („Bombonierka” przy ul. Stefanowskiego 28) gościłoby grupę B z udziałem obu reprezentacji Polski.

Kontrkandydatem Polski do organizacji Mistrzostw Europy w curlingu jest Turcja.

ZOBACZ TAKŻE