MPK Łódź. „Czwórka" wróci na ulice! Duże ułatwienie dla podróżujących! [SZCZEGÓŁY]

Dawno niewidziane tramwaje linii numer 4 wrócą na łódzkie tory. Linia ponownie skomunikuje ze sobą Radogoszcz, Stare Miasto i Nowe Centrum Łodzi, zapewniając pasażerom wygodne połączenia.

Tramwaj nr 4
Tramwaj nr 4, fot. Adrian Strąkowski

Tramwajowa „czwórka” przez liczne inwestycje na swojej trasie została czasowo zawieszona. Wkrótce ma się to zmienić.

Linia połączy Radogoszcz, Stare Bałuty z Nowym Centrum Łodzi i Dąbrową. Ułatwi mieszkańcom podróżowanie i zapewni bezpośrednie połączenia między osiedlami. Tramwaje będą kursować po nowych torach wydzielonych z jezdni, co przyspieszy przejazd. 

„Czwórka” może pojawić się na ulicach jeszcze w tym roku. Aby to stało się możliwe, MPK Łódź naprawia właśnie tory na pl. Kościelnym, a na przełomie października i listopada wykona naprawy na ul. Franciszkańskiej. To oraz zakończenie prac na ul. Wojska Polskiego pozwoli przywrócić połączenie z Bałut na Dworzec Fabryczny. 

Powrót również na Górną

Dzięki finałom kolejnych inwestycji linia nr 4 wróci też na Górną. Do końca roku zakończy się przebudowa kolejnego odcinka al. Śmigłego-Rydza. Tamtędy, po zupełnie nowym torowisku, tramwaje pojadą na Dąbrowę. 

Wraz z postępami prac na łódzkich inwestycjach na swoje trasy wracać będą kolejne łódzkie tramwaje. Ponownie pojedziemy na Doły, na Stary Cmentarz czy po nowych torowiskach na ulicach Śmigłego-Rydza i Przybyszewskiego.

To nie koniec tramwajowych inwestycji. Kolejne wymagające modernizacji torowiska już są szykowane do naprawy. Miasto przygotowuje koncepcje i projekty inwestycji, które przywrócą na trasy m.in. linie 3 i 5.

ZOBACZ TAKŻE