MPK Łódź. Drugi z nowych tramwajów Moderus Gamma dotarł do Łodzi [ZDJĘCIA]

Drugi z nowych tramwajów Moderus Gamma LF 06 AC dotarł do Łodzi w poniedziałek (23 stycznia) w godzinach nocnych. Łącznie tego typu pojazdów ma przyjechać do naszego miasta 30.

mpk lodz moderus gamma
Kolejny z nowych tramwajów jest już w Łodzi
3 zdjęcia
mpk lodz moderus gamma
mpk lodz moderus gamma
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Tramwaj trafił do zajezdni przy ul. Telefonicznej. Czeka go teraz seria testów i badań.

Jaki jest nowy tramwaj MPK Łódź?

Tramwaj waży około 43 ton, do jego produkcji zużyto m.in. 18 ton stali i 16 km przewodów. Pojazdy produkowane przez poznańską firmę Modertrans są w pełni klimatyzowane i wyposażone w monitoring. Jest w nich także informacja pasażerska, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, a także miejsce do bezpiecznego przejazdu rowerów. Wewnątrz przedziału pasażerskiego zostało zamontowane oświetlenie w technologii led.

Wartość zakupu 30 tramwajów to  268,5 mln zł. Więcej przeczytacie o nich W TYM MIEJSCU


Projekt pn. "Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej  wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0047/16-00 zawartej w dniu 15 grudnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE