MPK Łódź ma nowe autobusy elektryczne. To klimatyzowane i wygodne Urbino 18 electric [ZDJĘCIA]

MPK Łódź powiększa swoją flotę. Do Łodzi przyjechały właśnie trzy elektryczne i przegubowe autobusy Solaris. Za kilka tygodni wyjadą na trasy, a jeszcze w tym miesiącu producent dostarczy kolejne.

autobus elektryczny
MPK Łódź ma nowe autobusy elektryczne, fot. LODZ.PL
18 zdjęć
autobus elektryczny
autobus elektryczny
autobus elektryczny
autobus elektryczny
autobus elektryczny
ZOBACZ
ZDJĘCIA (18)

Do Łodzi dostarczono pierwsze trzy z ośmiu zamówionych nowoczesnych autobusów. Czeka je teraz seria testów oraz odbiory techniczne. W grudniu autobusy wyjadą na łódzkie trasy. Do końca listopada producent zadeklarował dostarczenie kolejnych pojazdów. Tym samym łódzka flota elektrobusów zwiększy się do 25 sztuk.

Jakie są bezemisyjne Urbino 18 electric?

Autobusy są w 100% niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i monitoring. Będą one kompatybilne z działającymi już ładowarkami na pętlach oraz w zajezdni.

Elektrobusy są zasilane bateriami High Energy o łącznej pojemności ponad 400 kWh. Każdy z pojazdów pomieści co najmniej 110 osób, z czego 35 na miejscach siedzących. W autobusach znajdą się także liczne udogodnienia i nowoczesne rozwiązania, m.in. system informacji pasażerskiej z funkcją autoadaptacji, który pozwala na przystosowanie poziomu głośności emitowanych komunikatów. Oprócz samych pojazdów zamontowane zostaną również ładowarki do wolnego ładowania.

ZOBACZ TAKŻE