Nowości w MPK Łódź. Te nowoczesne rozwiązania ułatwią podróżowanie po Łodzi!

Zarząd Dróg i Transportu wprowadził i testuje nowa rozwiązania w systemie informacji pasażerskiej, które ułatwią podróżnym korzystanie z komunikacji miejskiej MPK Łódź. Warto z nich korzystać!

6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Łódzki System Informacji Pasażerskiej wzbogacił się o kilka nowych rozwiązań przydatnych pasażerom. Pierwsze z nich możemy już zauważyć na Tablicach Informacji Pasażerskiej na przystankach. Obok numeru i kierunku linii, wyświetlany jest symbol wózka inwalidzkiego, który informuje, że przyjedzie niskopodłogowy pojazd. Jest to duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, ale również dla osób starszych czy rodziców z wózkiem dla dzieci. Pojawiło się również drugie cenne rozwiązanie w podróżowaniu MPK Łódź. W lewym dolnym rogu tablicy umieszczony jest zegar podający aktualny czas.

Informacje o MPK Łódź w aplikacji myBus

Kolejne rozwiązanie zostanie wprowadzone w aplikacji myBus. Program umożliwia sprawdzenie odjazdów z danego przystanku, położenie pojazdu na trasie oraz to, czy autobus lub tramwaj posiada klimatyzację, biletomat lub miejsce dla rowerów. Na mapie z przystankami pojawiły się już nowe punkty oznaczone kolorem niebieskim. To właśnie „węzły przesiadkowe”, które w chronologiczny sposób pokażą odjazdy pojazdów ze wszystkich przystanków w obrębie skrzyżowania. Ta funkcjonalność przyda się przy planowaniu przesiadki lub w sytuacji, gdy pasują nam w podróży dwie różne linie odjeżdżające z innych przystanków. Ta opcja ułatwi szybki wybór i podróż bez zbędnego czekania. Rozwiązanie jest w trakcie wdrażania.

Mapy z położeniem pojazdu będą dużym ułatwieniem

Testowane są również nowe rozwiązania w pojazdach. W kilku wybranych autobusach w trakcie testów jest możliwość wyświetlania komunikatu o planowanych zmianach czy też utrudnieniach. Pozwoli to dotrzeć z informacją do już podróżujących pasażerów. Informacje będą wyświetlane na wewnętrznych tablicach w pojazdach.

W planach jest również wprowadzenie map na bocznych tablicach, które będą informować o położeniu pojazdu, którym podróżujemy. Informacja nie tylko cenna dla osób spoza Łodzi, ale również przydatna do zorientowanie się, z którego przystanku będzie nam bliżej do celu podróży.

ZOBACZ TAKŻE