Nadszedł czas rozstań. Czterech piłkarzy odchodzi z Widzewa Łódź!

Jakub Szymański, Serafin Szota, Ernest Terpiłowski i Paweł Zieliński nie będą dłużej piłkarzami Widzewa Łódź. Ich kończące się w czerwcu kontrakty nie zostaną przedłużone.

Serafin Szota
Serafin Szota
4 zdjęcia
Serafin Szota
Paweł Zieliński
Ernest Terpiłowski
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Najdłużej czerwono-biało-czerwone barwy przywdziewał Paweł Zieliński, który do klubu trafił przed startem sezonu 2021/22. Na poziomie Fortuna 1. Ligi rozegrał 31 meczów i przyłożył dużą cegiełkę do awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Kolejne rozgrywki prawy obrońca rozpoczął jako zmiennik, ale w trakcie rundy jesiennej wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a latem przedłużył umowę z Widzewem.

W bieżącym sezonie Zieliński był głównie rezerwowym, jednak na przełomie rund wskoczył na kilka spotkań do podstawowej jedenastki. Łącznie jego bilans zamknął się na 73 występach – 66 ligowych oraz siedmiu pucharowych. Zdobył w nich jedną bramkę – w domowym starciu ze Skrą Częstochowa.

Etatowy młodzieżowiec

Pół roku po Zielińskim Widzewiakiem został Ernest Terpiłowski. Skrzydłowy zadebiutował wchodząc z ławki w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn, ale szybko przebił się do wyjściowej jedenastki, a wiosną zdobył dwie bramki i cieszył się z awansu. W pierwszym sezonie w PKO Bank Polski Ekstraklasie był żelaznym członkiem składu drużyny trenera Janusza Niedźwiedzia – mecze opuszczał prawie wyłącznie z powodu kontuzji. Zagrał 25-krotnie, za każdym razem od pierwszej minuty. Strzelił też trzy gole.

Rundę jesienną 2023 roku skrzydłowy zaczął jako podstawowy zawodnik Widzewa, trafił do siatki w starciu z Jagiellonią Białystok, ale z czasem stracił miejsce w jedenastce. Wiosną piłkarz wystąpił tylko trzykrotnie, a częściej pomagał rezerwom na boiskach Betcris IV ligi. Łącznie w barwach pierwszego zespołu Terpiłowski rozegrał 58 oficjalnych meczów, w których zdobył sześć bramek.

Bolesne rozstanie

Już po awansie do PKO Bank Polski Ekstraklasy do Widzewa trafił Serafin Szota. W trakcie kilku pierwszych kolejek sezonu 2022/23 obrońca pełnił rolę rezerwowego, ale gdy wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie, to nie oddał go do ostatniego spotkania. Defensor zgromadził na koncie 27 występów.

Sezon 2023/24 Szota zaczął jako pewniak do jedenastki i tak było przez siedem meczów. Na jednym z wrześniowych treningów piłkarz doznał jednak poważnej kontuzji, przez którą musiał pauzować aż do końca roku. Na boisko wrócił dopiero zimą, ale nie przeszkodziło mu to, by przez większość rundy wiosennej być podstawowym wyborem trenera Daniela Myśliwca – najpierw na środku obrony, później również na jej prawej stronie. Łącznie zawodnik reprezentował barwy Widzewa 45-krotnie.

Wieczny rezerwowy

Zaledwie przez jeden sezon graczem Widzewa był Jakub Szymański, który przeniósł się do niego latem po udanych testach. Bramkarz nie doczekał się debiutu w PKO Bank Polski Ekstraklasie, ale w trakcie dwóch występów w Fortuna Pucharze Polski pokazał się ze świetnej strony – wpuścił w nich tylko jedną bramkę, a do tego raz zachował czyste konto. Jesienią golkiper kilka razy pomógł też rezerwom.

Zawodnicy w liczbach

Paweł Zieliński w Widzewie Łódź:

PKO Bank Polski Ekstraklasa: 35 meczów, 1 bramka, 2 asysty

Fortuna 1 Liga: 31 meczów, 1 bramka, 2 asysty

Fortuna Puchar Polski: 7 meczów, 1 asysta

Łącznie: 66 meczów, 1 bramka, 5 asyst

Ernest Terpiłowski w Widzewie Łódź:

PKO Bank Polski Ekstraklasa: 42 mecze, 4 bramki, 4 asysty

Fortuna 1 Liga: 13 meczów, 2 bramki, 1 asysta

Fortuna Puchar Polski: 3 mecze

Łącznie: 58 meczów, 6 bramek, 5 asyst

Serafin Szota w Widzewie Łódź:

PKO Bank Polski Ekstraklasa: 43 mecze, 1 asysta

Fortuna Puchar Polski: 2 mecze

Łącznie: 45 meczów, 1 asysta

Jakub Szymański w Widzewie Łódź:

Fortuna Puchar Polski: 2 mecze, 1 czyste konto

Łącznie: 2 mecze, 1 czyste konto

ZOBACZ TAKŻE