Największa łódzka choinka i iluminacja Piotrkowskiej już rozbłysły. Zobacz, jak wyglądają [ZDJĘCIA]

W czwartek, 1 grudnia na największej łódzkiej choince zaświeciły się tysiące lampek. Piotrkowska jest gotowa na na nadchodzące święta!

iluminacja swiateczna lodz
W tym roku Piotrkowską rozświetliła nie tylko choinka, ale i zupełnie nowe ozdoby, fot. Paweł Łacheta
28 zdjęć
iluminacja swiateczna lodz
iluminacja swiateczna lodz
iluminacja swiateczna lodz
iluminacja swiateczna lodz
iluminacja swiateczna lodz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (28)

Miejska choinka stanęła – tak jak w ubiegłym roku – przy przystanku Piotrkowska Centrum. Zdobi ją tysiące światełek oraz czerwone, złote i zielone bombki, które kolorystycznie nawiązują do nowej iluminacji na ul. Piotrkowskiej. 

W tym roku jest wyjątkowa i energooszczędna. Nad głowami przechodniów wiszą iskrzące baldachimy i wstęgi. Pojawiły się też dekoracje ulicznych lamp, wielkie bombki, karuzele, balony, siedziska oraz stylizowane pojazdy. Nie zabrakło także ramek do zdjęć!

Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej

Świąteczny klimat dopełnia Jarmark Bożonarodzeniowy, który znajdziecie na ul. Piotrkowskiej, na odcinku między ul. Nawrot a ul. Tuwima. Stanęło tam kilkadziesiąt domków handlowych, wypełnionych po brzegi świątecznym asortymentem. Na straganach m.in. oscypki, wędliny czy grzane wino, ale też włoskie produkty delikatesowe, litewskie sękacze, owocowe herbaty, miody, pierniki i wypieki świąteczne, gorące kisze. W tym roku jarmark poszerzy swą ofertę gastronomiczną. Nowość stanowią pieczone kasztany, kuchnia gruzińska i kaukaska, naleśniki i pierogi. Można też kupić rękodzieło i produkty kuchni ukraińskiej.

ZOBACZ TAKŻE