Nie myślą o świętach. Siatkarki ŁKS Commercecon i Grot Budowlani walczą o ligowe punkty

Zespoły ŁKS Commercecon i Grot Budowlani mają już za sobą zaplanowane na ten rok mecze w Lidze Mistrzyń, jednak na myślenie o nadchodzących świętach nie mogą sobie jeszcze pozwolić. Do Wigilii obie ekipy mają w planach po cztery mecze.

mecz siatkarski
Fot. Marek Młynarczyk

Trzy z nich zostaną rozegrane w ramach Tauron Ligi, w której przed Bożym Narodzeniem rozpocznie się runda rewanżowa. Wcześniej trzeba jednak rozegrać jeszcze dwie serie pierwszej fazy rozgrywek. Już w piątek 8 grudnia mistrzynie Polski zagrają na wyjeździe z UNI Opole (godz. 17:30), a dzień później zespół Grot Budowlani w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego podejmie #VolleyWrocław (godz. 19:00). Pierwszą rundę Tauron Ligi ŁKS Commercecon zakończy 13 grudnia na Podkarpaciu meczem z PGE Rysice Rzeszów. Brązowe medalistki z poprzedniego sezonu w 11. kolejce zagrają natomiast w Łodzi z drużyną BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała (14 grudnia, godz. 19:00). Rewanżową część zasadniczej fazy sezonu łódzkie ekipy rozpoczną w poniedziałek 18 grudnia w hali przy al. Unii Lubelskiej 2. Derbowa rywalizacja rozpocznie się o godzinie 17:30.

Po krótkiej przerwie świątecznej siatkarki wrócą do walki o punkty. W 13. kolejce Tauron Ligi w sobotę 30 grudnia Budowlani podejmą UNI, a ŁKS Commercecon w Bydgoszczy zmierzy się z Metalkasem Pałac. Kolejne mecze zaplanowano na 6 stycznia 2024, a kilka dni później łódzkie ekipy wrócą do rywalizacji w Lidze Mistrzyń. Warto przypomnieć, że od 20 grudnia 2023 do 17 lutego 2024 muszą być też rozegrane mecze 1/8 Tauron Pucharu Polski. Na tym etapie pucharowej rywalizacji Grot Budowlani mierzyć się będą w Rzeszowie z Rysicami, a ŁKS Commercecon czeka wyjazdowe starcie z Solną Wieliczka.

ZOBACZ TAKŻE