Nowa restauracja Ukryte Rzeki w Ogrodach Geyera już otwarta

Nowa restauracja „Ukryte Rzeki" (ul. Piotrkowska 293/305) swoją nazwą nawiązuje do tajemniczej historii łódzkich potoków oraz do bezpośredniej lokalizacji nad rzeką Jasień. Jakimi potrawami mogą zaskoczyć swoich gości szefowie kuchni?

fot. ŁÓDŹ.PL
W kalendarzu restauracji znajdzie się również wiele eventów
7 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Szefem kuchni jest Michał Bartczak, który swoje doświadczenie zdobywał przez 11 lat pracując w najlepszych łódzkich hotelach. Przeszedł przez wszystkie stanowiska od młodszego kucharza po szefa kuchni. Uważa, że każda z kuchni świata jest inspirująca, jednak najbliższa jest mu filozofia skandynawska. Na talerzu lubi prostotę, woli użyć kilku uzupełniających się składników niż wielu niekomplementarnych. Często sięga po dzikie zioła i rośliny. Jego zastępcą jest Tomasz Janczewski. Swoje umiejętności doskonalił m.in. w restauracji hotelu Andel’s, Kamienicy nr 6 oraz Restauracji Alpejskiej.

Czego możemy się spodziewać?

Skosztujemy w niej zarówno łódzkiej zalewajki w nowej odsłonie, jak i zupę homarową. To tu znajdziemy wieprzowinę przygotowaną z rasy Ibérico, łososia Label Rouge, jesiotra syberyjskiego czy pierś kaczki Barbarie. Jej założyciele nie zapominają również o wegetarianach, weganach oraz fanach owoców morza i deserów. 

Już po kilku dniach hitem wśród gości okazał się krem waniliowo-rozmarynowy z galaretką z wiśni, kruszonką z mleka i lodami z czarnego bzu. Czarny bez pojawia się również w lemoniadzie, nalewce czy w rzadko spotykanym w łódzkich restauracjach miodzie pitnym. Warto również wspomnieć o karcie win, krótkiej, ale zmiennej jak nurty rzek i zawsze oferującej wiele opcji na kieliszki w oparciu o aktualne menu restauracji.

Co znajdzie się w kalendarzu restauracji?

W nowym roku będą się odbywać cykliczne „Magiczne Kolacje” z udziałem znanych iluzjonistów oraz komentowane kolacje degustacyjne z odpowiednim doborem win lub koktajli do potraw. Nie zabraknie także oryginalnych eventów, jak choćby „szybkie randki”.

ZOBACZ TAKŻE