Nowa siedziba Wydziału Ksiąg Wieczystych w Łodzi powstaje przy Wojska Polskiego [WIZUALIZACJE]

Od wykopu pod fundamenty i podziemny garaż rozpoczęła się budowa nowej siedziby Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz tychże wydziałów dla sądów rejonowych w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu. Biurowiec, który ma je wszystkie pomieścić zostanie wzniesiony przy ul. Wojska Polskiego 180. Wmurowano już kamień węgielny pod jego budowę.

Biurowiec Wydziału Ksiąg Wieczystych w Łodzi - wizualizacje
Tak ma wyglądać biurowiec Wydziału Ksiąg Wieczystych w Łodzi
4 zdjęcia
Biurowiec Wydziału Ksiąg Wieczystych w Łodzi - wizualizacje
Biurowiec Wydziału Ksiąg Wieczystych w Łodzi - wizualizacje
Biurowiec Wydziału Ksiąg Wieczystych w Łodzi - wizualizacje
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Inwestycję Sądu Apelacyjnego w Łodzi o wartości 79,5 mln realizuje w formule „zaprojektuj i wybuduj” konsorcjum firm Balzola Polska Sp. z o.o. i Lantania SA. Zaprojektowany gmach będzie budynkiem o siedmiu kondygnacjach (6 nadziemnych i podziemnym parkingiem z 40 miejscami postojowymi). Przy wysokości  niemal 25 metrów ma mieć elewację frontową o długości 45 metrów. Architektonicznie będzie to budowla dość surowa w formie. Zaplanowano ją na planie prostokąta z parterem wysuniętym w kierunku południowym, czyli w stronę ul. Wojska Polskiego, gdzie będzie główne wejście do budynku.

Gmach będzie miał 9 tys. mkw. powierzchni i poza udogodnieniami dla obsługi petentów zaoferuje też także sporo miejsca przeznaczonego przechowywaniu dokumentów oraz dowodów. Poza siedzibami wydziałów ksiąg wieczystych Łodzi-Śródmieścia, Brzezin, Pabianic i Zgierza pomieści też archiwum Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia oraz jego magazyn dowodów rzeczowych, dzięki czemu Sąd Okręgowy w Łodzi zyska potrzebną dodatkową powierzchnię archiwalną. 

Budowa potrwa 3 lata i ma się zakończyć w 2027 r.

ZOBACZ TAKŻE