Nowe lofty powstaną w Fuzji. Tak zmienia się pofabryczna Łódź [WIZUALIZACJE]

Prace w Fuzji wkraczają w kolejny etap. W północnej części pofabrycznego kompleksu rewitalizację przejdą dwa historyczne budynki, które zyskają funkcję mieszkaniową. Powstaną tu klasyczne lofty i mieszkania w stylu loftowym.

Lofty w Fuzji - wizualizacja
Tak mają wyglądać lofty w Fuzji
6 zdjęć
Lofty w Fuzji - wizualizacja
Lofty w Fuzji - wizualizacja
Lofty w Fuzji - wizualizacja
Lofty w Fuzji - wizualizacja
Lofty w Fuzji - wizualizacja
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Mieszkania w stylu loftowym...

W ramach rewitalizacji północnej części kompleksu Fuzja zaprojektowane zostały dwa budynki mieszkalne. W pierwszym etapie powstanie zupełnie nowy sześciokondygnacyjny budynek zbudowany w obrysie historycznych murów dawnej hali fabrycznej pełniącej funkcję wykańczalni. Architekci Medusa Group zaprojektowali nowoczesny budynek mieszkalny z nadbudową, połączony z historyczną ścianą tarasami i balkonami. Przyszli mieszkańcy będą mieli tu do dyspozycji mieszkania w stylu loftowym – wysokie, z dużymi oknami zapewniąjacymi bardzo dobry dostęp do światła dziennego, a także prywatne ogródki lokatorskie. Łącznie powstanie 160 mieszkań, których sprzedaż właśnie ruszyła. 

... i klasyczne lofty

Drugi etap inwestycji to rewitalizacja historycznego budynku pełniącego dawniej funkcję drukarni. Budynek o kształcie odwórconej litery L posiada historycznie dwie kondygnacje w części zachodnio – południowej i trzy kondygnacje w części północno – wschodniej. Obiekt zostanie nadbudowany by docelowo osiągnąć cztery kondygnacje i 18 metrów wysokości. W ramach rewitalizacji dawna drukarnia odyska swój blask, a oryginalne pofabryczne wnętrza zostaną zaadaptowane na 171 wyjątkowych loftów.

Odrestaurowane zostaną oryginalne mury historycznych budynków, w tym autentyczna różowa łódzka cegła stanowiąca wyróżnik fabrycznych zabudowań na terenie Łodzi. Odnowione zostaną także żeliwne filary, elementy klatek schodowych oraz szprosy w oknach. Przestrzenie wspólne otaczające lofty i mieszkania loftowe wykończone zostaną w minimalistycznym stylu z wykorzystaniem betonu, hartowanej stali i szkła. Jednym z ciekawych rozwiązań będzie adaptacja żeliwnych słupów, które kiedyś wspierały stropy, a teraz witać będą mieszkańców oraz gości oryginalną kolumnadą.

Fuzja - przestrzeń dla handlu i biznesu

Fuzja, projekt prowadzony przez Echo Investment, to wielofunkcyjny kwartał miejski, gdzie na 8 ha trwa rewitalizacja historycznej zabudowy po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera. Dawny blask odzyskała już otwarta na miasto południowa część kompleksu z zabytkową Elektrownią i Ogrodami Anny. Ta część Fuzji już tętni życiem. Do dwóch biurowców, które powstały na terenie kompleksu, wprowadziła się firma Fujitsu. Cztery budynki mieszkalne zlokalizowane przy Ogrodach Anny w krótkim czasie zyskały nowych lokatorów. Pierwsze dwie nieruchomości wyprzedały się już w 100%. W trzecim budynku sprzedanych zostało 97% lokali, natomiast czwarta nieruchomość, która będzie gotowa w III kwartale 2023 r., osiągnęła sprzedaż na poziomie 80%. W przyszłym roku swoje lokale w historycznych budynkach Fuzji otworzą także brandy, takie jak Bakery, Deseo czy Zdrowa Krowa. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.

ZOBACZ TAKŻE