Przy Zachodniej 29/31 powstanie nowy budynek. W planach m.in. 82 mieszkania [WIZUALIZACJE]

Duża zmiana wizerunkowa czeka fragment ul. Zachodniej pomiędzy ul. Bazarową a ul. Lutomierską. Przechodnie zauważyli, że zabudowania na posesji przy ul. Zachodniej 29/31 (salon sprzedaży okien i drzwi) zostały jakiś czas temu rozebrane, a to zapowiedź nowej inwestycji.

Przy Zachodniej 29/31 powstanie nowy budynek, wiz. Zuzanna Nowik
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

82 mieszkania przy Zachodniej

Na opustoszałej parceli stanie nowy wielorodzinny budynek mieszkalny, który wybuduje łódzka firma deweloperska MPM Development. Dwubryłowy budynek w pierzei ulicy będzie mieć w wyższej części siedem, a w niższej pięć pięter. Na dachu tej drugiej ma się znaleźć zielony ogród – rekreacyjna przestrzeń dla mieszkańców. Inwestor zaplanował 82 mieszkania, cztery lokale na działalność gospodarczą na parterze i podziemny parking. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 3,5 tys. mkw.

Oczekiwanie na pozwolenie

Przygotowanie inwestycji jest obecnie na etapie administracyjno-projektowym. Deweloper oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę. Prace konstrukcyjne rozpoczną się najwcześniej pod koniec 2023 r., a być może dopiero w 2024 r. Dlatego też grafiki ilustrujące tę informację należy jeszcze traktować w sposób niezobowiązujący – to na razie tylko koncepcja architektoniczna, która szczegółami może się różnić od wizualizacji projektowych.

ZOBACZ TAKŻE