Nowe przystanki MPK Łódź na rondzie Solidarności. Wygodniej dla pasażerów i kierowców [MAPA]

Wraz z początkiem kwietnia na rondzie Solidarności wprowadzony zostanie nowy układ przystanków. Pasażerom ma on zmniejszyć dystans do tramwaju, a kierowcom ułatwić przejazd przez ruchliwe rondo.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Rondo Solidarności to jedno z głównych skrzyżowań w Łodzi, przez które każdego dnia przejeżdżają tysiące samochodów. Na ul. Pomorskiej samochody i tramwaje jadą wspólnym pasem. Aby je odseparować i tym samym usprawnić przejazd, przed rondem od strony Stoków poszerzono jezdnię. Od strony centrum, choć fizycznie teren jest, należy on do Skarbu Państwa, co uniemożliwia ingerencję w pas drogi. Stąd nowy układ przystanków w kierunku Stoków.

Nowe przystanki MPK Łódź na rondzie Solidarności

  • Obecny przystanek Pomorska – rondo Solidarności zostanie przeniesiony za skrzyżowanie w miejsce, w którym obecnie zatrzymują się autobusy linii 87. Wraz ze zmianami w sygnalizacji, ma to sprawić, że tramwaj przejedzie przez skrzyżowanie, nie będzie czekał ponownie na światłach i tym samym utrudniał przejazdu samochodom.
  • Aby zapewnić dobry dostęp do komunikacji miejskiej dla pasażerów z zachodniej części ul. Pomorskiej czy okolic ul. Wierzbowej, powstanie nowy przystanek Pomorska – Wierzbowa w kierunku Stoków. Zmiany dotyczą linii 17 i 86.

Taki układ przystanków nie zwiększy odległości dojścia do tramwaju czy autobusu. Pasażerowie zyskają dzięki nowemu przystankowi przy ul. Wierzbowej, a z nowej lokalizacji łatwiej będzie przesiąść się na autobus, unikając czekania na światłach i przechodzenia przez jezdnię. Zmiany sprawią także, że przejazd przez rondo będzie szybszy. 

ZOBACZ TAKŻE