Nowoczesny sponsoring w Orientarium Zoo Łódź. Jak wspierać zagrożone gatunki?

W Orientarium Zoo Łódź istnieje program sponsorski, który daje firmom szeroką gamę możliwości wsparcia ogrodu. Różnorodne pakiety - brązowy, srebrny, złoty i platynowy - pozwalają przedsiębiorcom aktywnie włączyć się w ochronę zagrożonych gatunków.

Orientarium Zoo Łódź
Nowoczesny sponsoring w Orientarium Zoo Łódź

Dziś sponsoring i współpraca miedzy firmami a Orientarium Zoo Łódź to coś więcej niż powieszenie w ogrodzie specjalnej tablicy czy reklamy. Ta współpraca może wyglądać i wygląda zupełnie inaczej, bardzo nowocześnie. Sponsorzy coraz częściej odpowiadają na nasze potrzeby, a jak wiadomo Orientarium, to jest takie miejsce, w którym potrzeby są wyjątkowe. Cieszymy się, że coraz więcej przedsiębiorców rozumie, czym jest odpowiedzialny biznespodkreśla Arkadiusz Jaksa, prezes Orientarium Zoo Łódź.

Realna pomoc

W ramach takiej nowoczesnej współpracy do rąk opiekunów słoni indyjskich trafiła właśnie specjalistyczna wyciągarka do siana. – Kiedyś przychodziłem tu jako dziecko, dzisiaj mam okazję być sponsorem i partnerem - mówi Grzegorz Walaszczyk, przedstawiciel firmy Kakadu, która do Orientarium przywiozła ze sobą nowoczesny sprzęt. – Dzięki takiej współpracy mamy szansę włączyć się w opiekę nad zwierzętami, a naszym pracownikom pokazywać inny świat - świat dzikich zwierząt.

Wyciągarki, które pojawią się na wybiegu słoni, to niezwykle potrzebne urządzenia. Każda kula siana, którą odwiedzający ogród mogą zobaczyć na wewnętrznym wybiegu, waży ok. 20-30 kg. Takich kul trzeba powiesić 3, a już wkrótce 4. I trzeba to zrobić przynajmniej 2 razy dziennie – zatem jest co dźwigać.

Nie tylko ciężki sprzęt

Sponsorem słonia Alexandra od 2021 roku jest Leroy Merlin oddział Manufaktura. Firma od początku włącza się w działania na rzecz podopiecznego łódzkiego zoo, a jednocześnie miała okazję zorganizować na terenie Orientarium specjalne warsztaty. Przy współpracy z opiekunami zwierząt, korzystając z naszych produktów, stworzyliśmy wspólnie zabawki dla słoni opisuje Karolina Górska z Leroy Merlin oddział Manufaktura. Wszyscy mamy świadomość, jak ważne jest dbanie o środowisko, niemal w każdym rejonie świata… ale to, co możemy zrobić - to zwrócić uwagę na to, co mamy najbliżej. Dla nas to część strategii i nasza współpraca z Orientarium Zoo Łódź pokazuje, jak ta strategia na papierze, która mówi o ochronie środowiska, może przenieść się na lokalny grunt – dodaje Maciej Kulbat, przedstawiciel Barry Callebaut, kolejny sponsor.

Odpowiedź na wyjątkowe potrzeby

Co przyda się zwierzętom w Orientarium Zoo Łódź? Raz mogą to być specjalistyczne tarcze do kopyt, innym razem wyjątkowo wytrzymałe taczki… Nasze potrzeby ciągle się zmieniają, dlatego firmy, które są zainteresowane takim nowoczesnym sponsoringiem, zachęcamy do kontaktu z ogrodem – dodaje Jaksa.

Szczegóły można znaleźć na stronie: orientarium.lodz.pl w zakładce – biznes.

ZOBACZ TAKŻE