Nowy przystanek kolejowy w Głownie. Będzie łatwiej dojechać do Łodzi! [ZDJĘCIA]

Właśnie zaczęła się budowa przystanku kolejowego Głowno Północne, który powstanie niedaleko przejazdu kolejowego przy ul. Wiejskiej. Jest to linia kolejowa, łącząca stolicę regionu z Łowiczem. Rozpoczęły się już prace przygotowawcze, niedługo zacznie się budowa peronów.

Budowa nowego przystanku kolejowego Głowno Północne
Budowa nowego przystanku kolejowego Głowno Północne, fot. Jakub Raj, PLK SA
4 zdjęcia
Budowa nowego przystanku kolejowego Głowno Północne
Budowa nowego przystanku kolejowego Głowno Północne
Budowa nowego przystanku kolejowego Głowno Północne
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Budowa nowego przystanku to dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców północnej części Głowna, którzy koleją dojeżdżają do Łodzi. Do tej pory, żeby wsiąść do pociągu, musieli dostać się na główny dworzec przy ul. Kolejowej, oddalony od centrum miasta. Teraz nie będą musieli jeździć tak daleko. Prace przy budowie już się rozpoczęły. - Obecnie przygotowujemy teren pod nowy peron i gromadzimy materiały do budowy. Wyrównywany jest teren, w którym będzie zlokalizowany peron. Na miejscu są już pierwsze elementy konstrukcyjne obiektu — mówi Rafał Wilgusiak z PKP PLK. 

Nowy przystanek już po wakacjach

Dzięki nowemu przystankowi łatwiej będzie korzystać z połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przez Głowno przebiega linia kolejowa, która łączy Łódź z Łowiczem. Ale z nowego przystanku będzie można również dojechać bezpośrednio do Strykowa czy do Zgierza. - Peron zapewni wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będą wiaty i ławki, które zwiększą komfort oczekiwania na pociąg. Bezpieczne podróżowanie po zmroku zapewni LED-owe oświetlenie — zapewnia PKP PLK. Budowa ma skończyć się tuż po wakacjach. Planowany termin ukończenia inwestycji to wrzesień. Koszt przystanku to ponad 1,5 miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE