O której zaczyna się Light Move Festival 2023? Warto być od razu, żeby niczego nie przegapić!

Light Move Festival 2023 nadchodzi! Od piątku (29 września) do niedzieli (1 października) Łódź zmieni się w najjaśniejsze miasto w Polsce, a tłumy łodzian i turystów będą zwiedzać nasze miasto w niezwykłej, baśniowej scenografii. Sprawdź, o której zaczyna się Light Move Festival 2023!

Light Move Festival 2023
Sprawdź, o której zaczyna się Light Move Festival 2023

Niezwykłe mappingi, dzieki którym wyjątkowa łódzka architektura ożyje, łódki nad głowami spacerujących Piotrkowską, muzyka z najwyższej półki oraz parki Moniuszki i Sienkiewicza zamienione w przestrzeń wypełnioną świetlnymi istalacjami - to tylko część atrakcji nadchodzącej edycji najjaśniejszego łódzkiego festiwalu. 

O której zaczyna się Light Move Festival 2023?

Light Move Festival 2023 zaczyna się w piątek (29 września) o godz. 19. Warto wtedy wybrać się m.in. na miejski dancefloor na rogu ulic Traugutta i Kilińskiego (w programie m.in. silent disco!) czy do strefy radia ESKA, która stanie pod kolorowym baldachmiem przy ul. Szwaczek. Oficjalne otwarcie festiwalu zorganizowane zostanie przy pasażu Schillera, obok 600 łódeczek - instalacji przygotowanej z okazji 600. Urodzin Łodzi.

Słońce zajdzie w piątek (29 września) chwilę przed godz. 18.30, a to oznacza, że od godz. 19 wszystkie świetlne atrakcje Light Move Festival 2023 będą rozświetlać zapadający nad Łodzią zmrok. Ale oczywiście, aby zobaczyć je w pełnej krasie, warto wybrać się na spacer, kiedy będzie już naprawdę ciemno.

Wyjątkiem na festiwalowej mapie jest tegoroczna premiera - pokaz ZMYSŁ(Y) w hali maszyn EC1 Łódź. Projekcje (na które bilety można kupić przez Going oraz Empik bilety) rozpoczną się w piątek (29 września) już o godz. 16.

ZOBACZ TAKŻE