OFF Piotrkowska zaprasza seniorów na potańcówki, warsztaty i metamorfozy

Kulinarny Uniwersytet Trzeciego wieku, metamorfozy dla pań i panów, potańcówki, degustacje – OFF Piotrkowska przekonuje, że jest otwarta nie tylko dla młodzieży i zaprasza seniorów do siebie.

fot. ŁÓDŹ.PL
Dla seniorów przygotowano warsztaty kulinarne, metamorfozy i potańcówki
3 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 141/139) to jedno z najbardziej popularnych miejsc wśród młodych łodzian. OFF, bo tak potocznie o nim mówią, zajmuje teren po dawnym „chińskim miasteczku”, przy początku deptakowej części Piotrkowskiej. Znajdziemy tam restauracje, kluby, sklepy, kreatywne pracownie oraz otwartą przestrzeń, w której organizowane są koncerty czy projekcje filmowe.

Teraz OFF Piotrkowska zachęca do odwiedzin seniorów, tworząc dla nich specjalną ofertę oraz atrakcje. A wszystko obok kolejnego otwierającego się domu dziennego pobytu dla seniorów. 

Domowa kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Pierwsze warsztaty dla seniorów już za nami. 9 września w studiu Book&Cook szkolili swoje kulinarne umiejętności. Dojrzali warsztatowicze przygotowali m.in. zupę krem i domowe ravioli. — Żona zup nie lubi. Woli „konkretniejsze” dania. Ale zupę gotuję z myślą o naszej opiekunce z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Bałutach, Pani Karolinie — mówił Kazik Batorski, jeden z uczestników. 

Seniorzy doskonalili swoje umiejętności w studiu kulinarnym Book&Cook

Spotkanie było okazją do zaprezentowania programu SeniorOFFo. — Na kolejne zajęcia zapraszamy seniorów do naszego studia kulinarnego pod koniec września. Obiecujemy, że będzie nietypowo, kolorowo i pachnąco — zachęcała Joanna Borowska, PR menedżer Book&Cook.

Nowe miejsce dla seniorów

Po sąsiedzku, w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 79, otwiera się nowy dom dziennego pobytu dla seniorów. Opiekę, różnorodne warsztatowe zajęcia, dobre posiłki znajdzie tam minimum 55 osób.

OFF Piotrkowska zachęca seniorów do odkrywania miasta

— Rewitalizacja, która na tak ogromną skalę odbywa się w Łodzi, to też wspólna praca miasta i prywatnych przedsiębiorców — mówił Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG. — Wspólnymi siłami tworzymy nowe części Łodzi — całe kwartały. Miejsca, które odkrywać będą zarówno najmłodsi, w tworzonym specjalnie dla nich Centrum Sztuki Współczesnej dla Dzieci i Młodzieży, a zaraz obok seniorzy w pięknie odnowionym budynku przy ul. Sienkiewicza. Jesteśmy dumni, że jako OFF Piotrkowska Center możemy włączyć się w aktywizowanie osób starszych. Bo dojrzały wiek to nie powód, by siedzieć w domu, gwarantujemy, nikt nie będzie się nudził. 

W planach OFF Piotrkowska ma jeszcze potańcówki w restauracji Spółdzielnia, warsztaty kulinarne, metamorfozy oraz degustacje.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

21 września – potańcówka w Spółdzielni we współpracy z fundacją „Równe szanse” o godz. 17:00

28 września – Kulinarny Uniwersytet III wieku w Book&Cook,

5 października – degustacja win w lokalu Len i Bawełna.

ZOBACZ TAKŻE