Orientarium Zoo Łódź ma już rok! Turyści i łodzianie pokochali to miejsce. A Ty? [SONDA]

Ponad milion gości, kąpiele słoni, nowe wybiegi i VR! – tak wyglądał rok w łódzkim ogrodzie zoologicznym. 29 kwietnia 2023 r. minie rok od otwarcia Orientarium Zoo Łódź.

Orientarium Zoo Łódź
Orientarium Zoo Łódź ma już rok
10 zdjęć
Orientarium Zoo Łódź
Orientarium Zoo Łódź
Orientarium Zoo Łódź
Orientarium Zoo Łódź
Orientarium Zoo Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Od chwili otwarcia Orientarium Zoo Łódź cieszy się ogromną popularnością. Ten najnowocześniejszy obiekt w Europie już w grudniu 2022 r. świętował 1 mln gości. 

- To ogromny sukces, a w tym roku na pewno nie będziemy zwalniać tempa. Liczymy na to, że w 2023 roku odwiedzi nas przynajmniej 1,3 mln gości - mówi Arkadiusz Jaksa, prezes Orientarium ZOO Łódź.

Dla łodzian i turystów z całej Polski

Orientarium Zoo Łódź jest atrakcją nie tylko dla łodzian, ale także dla gości z całej Polski. Ponad 500 000 osób przyjechało tu spoza województwa łódzkiego - to głównie mieszkańcy województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Prawie 100 000 osób weszło do ogrodu korzystając z Karty Łodzianina, dzięki której mieszkańcom Łodzi przysługuje duża zniżka!

Orientarium Zoo Łódź się rozwija

Orientarium Zoo Łódź cały czas poszerza ofertę. Można tu spędzić romantyczny wieczór przy kolacji w podwodnym tunelu, ale przede wszystkich dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie zwierząt. Wśród propozycji dla odwiedzających są m.in. wieczory z rekinami i warsztaty edukacyjne. W Orientarium ZOO Łódź można także przenieść się w głąb oceanu za pomocą specjalnych gogli i podglądać życie rekinów. Technologia VR, która zapewnia taką możliwość, jest dostępna w Polsce tylko w Orientarium Zoo Łódź. 

Atrakcje w Orientarium Zoo Łódź

Ci, którzy zajrzą do Orientarium Zoo Łódź, nie będą zawiedzeni. Tylko w Łodzi można oglądać karmienie pokazowe słoni indyjskich połączone z widowiskową kąpielą tych ogromnych ssaków. Można tu także podziwiać największego krokodyla gawialowego w Europie, czy jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie i niedźwiedzie malajskie. Niezwykłe gatunki zwierząt możemy obserwować nie tylko w samym budynku Orientarium, ale także na terenie całego ogrodu. 

- To właśnie u nas mieszkają jedyne w Polsce ariranie, koendu, kudu małe czy psy leśne. Po raz pierwszy w Łodzi można obserwować m.in. gibony czapniki, makaki japońskie, tamaryny czerwonobrzuche, szakale złociste, ślepowrony zwyczajne, szczudłaki, szablodzioby, ibisy kasztanowate, kaczki marmurkowate czy gęsi indyjskie. Od kilku dni, tuż obok słoni, mieszkają u nas także żółwie brunatne – mówi Tomasz Jóźwik członek zarządu Orientarium ZOO Łódź. 

Nagrody w prestiżowych konkursach

Oprócz ogromnego zainteresowania wśród turystów, Orientarium ZOO Łódź jest także doceniane w prestiżowych konkursach. Projekt nowego pawilonu łódzkiego zoo wygrał w dwóch kategoriach konkursu European Property Awards 2022-2023: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture.

Swoje miejsce w ramach Orientarium Zoo Łódź znalazł również nowoczesny kompleks konferencyjny, który tylko w minionym roku przyciągnął do siebie prawie 6 tysięcy gości biznesowych.
 

SONDA

Czy byłaś/byłeś już w Orientarium Zoo Łódź?

ZOBACZ TAKŻE