Orientarium Zoo Łódź najlepsze na świecie! Nagrodzone w International Property Awards

Orientarium Zoo Łódź nagrodzone na gali International Property Awards. Ogród zoologiczny został doceniony aż w dwóch kategoriach: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture. Obiekt został uznany za najlepszy projekt na świecie.

Orientarium Zoo Łódź najlepsze na świecie! Nagrodzone w International Property Awards

Gala odbyła się 2 lutego 2023 r. w Londynie. To właśnie tutaj okazało się, że Orientarium Zoo Łódź zostało docenione nie tylko za architekturę, ale także rozwiązania proekologiczne m.in. te związane z oszczędzaniem energii. Nowoczesny kompleks został zaprojektowany przez Dorotę Szlachcic w Polsce, a jest doceniany na całym całym świecie – powiedział Arkadiusz Jaksa prezes Orientarium Zoo Łódź – To już kolejna nagroda jaką możemy się pochwalić w ostatnim czasie. Mamy nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie okaże się magnesem dla zagranicznych turystów i zachęci ich do odwiedzenia Orientarium Zoo Łódź.

Orientarium Zoo Łódź z unikalnymi gatunkami

W Łodzi hodowane są zwierzęta, których w żadnym innym Zoo w Polsce nie zobaczymy. W samym budynku Orientarium Zoo Łódź są to między innymi krokodyle gawialowe, orangutany sumatrzańskie, jeżozwierze palawańskie, niedźwiedzie malajskie i riny gitarowe.

Orientarium Zoo Łódź zajmuje powierzchnię blisko 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych oraz najnowocześniejszych w Europie. Kompleks został podzielony na dwie części – ekspozycyjną i konferencyjną. Centrum konferencyjne ma powierzchnię ponad 5 200 mkw. Znajduje się tutaj 7 nowocześnie wyposażonych sal. Jest to przestrzeń do organizacji eventów, spotkań biznesowych, konferencji i innych uroczystości.

ZOBACZ TAKŻE