Orientarium Zoo Łódź w 2023 r. Takich atrakcji jeszcze nie było! Przekonaj się sam!

Pawilon zwierząt nocnych i nowoczesna motylarnia – to główne inwestycje, jakie Orientarium Zoo Łódź szykuje na najbliższy sezon. Pierwsza z atrakcji ma być gotowa jeszcze przed majówką.

Orientarium Zoo Łódź w 2023 r. Nowe atrakcje. Motylarnia i pawilon zwierząt nocnych
Pawilon zwierząt nocnych i nowoczesna motylarnia – to główne inwestycje, jakie Orientarium Zoo Łódź szykuje na najbliższy sezon, fot. ŁÓDŹ.PL

Najnowocześniejsze polskie zoo szykuje wiele nowych atrakcji dla odwiedzających. Pierwszą, którą będziemy mieli okazję zobaczyć, jest budynek umożliwiający podziwianie zwierząt prowadzących nocny tryb życia. 

– Wiele gatunków jest aktywnych głównie nocą, a my chcemy pokazać je naszym gościom – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes Orientarium Zoo Łódź. – Cały pawilon będzie miał odwróconą dobę i odpowiednie wyciemnienia – tak, by nasi goście swobodnie mogli obserwować gatunki, które do tej pory nie były zbyt aktywne. 

Jakie zwierzęta nocne pojawią się w tym miejscu? Przede wszystkim będą to nietoperze (karolia okularowa i rudawka nilowa), ale swoje miejsce znajdą tu też pancerniki, binturong, jeżatki afrykańskie, kitanki lisie, kanguroszczury, ślepowrony czy galago. Całość pawilonu zostanie zaaranżowana na nocne pomieszczenia. Miejsce zyska skalne przestrzenie i odpowiednie światło, które stworzy wrażenie niebieskiej poświaty.

 – Całość wyciemniamy tak, żeby nawet w trakcie wchodzenia i wychodzenia gości z pawilonu do środka wpadało jak najmniej dziennego światła. Będzie to prawdziwie mroczne miejsce. Na zewnątrz do wejścia zachęcą sowy – dodaje Jóźwik.

Motylarnia

Przed wakacjami na terenie Orientarium pojawi się także nowoczesna konstrukcja – namiot sferyczny o powierzchni ponad 150 mkw.! Wchodząc do tej największej w Polsce motylarni, od razu znajdziemy się w egzotycznym klimacie. Wśród bujnej roślinności znajdziemy kilkadziesiąt gatunków tropikalnych motyli. – To będzie atrakcja sezonowa, motylarnia pojawi się u nas w czerwcu i zostanie niemalże do końca września – mówi Jóźwik. – Pojawią się tu też oczywiście inkubatory z poczwarkami, dzięki czemu będzie można zaobserwować przepoczwarzenie się poczwarki w motyla. Sam namiot będzie wysoki na 8 metrów, a jego kopuła ma mieć odpowiednie prześwity, które zapewnią dostęp do naturalnego światła słonecznego. 

Nowe atrakcje w Orientarium Zoo Łódź mają być dostępne w ramach biletu wstępu.

ZOBACZ TAKŻE