Orientarium Zoo Łódź przyciągnęło już 1 mln gości! Pokochali je turyści z całej Polski!

Najnowsza atrakcja turystyczna Łodzi przyciągnęła już milion gości. Do Orientarium Zoo Łódź przyjechało ponad 500 tys. turystów spoza województwa łódzkiego, reszta odwiedzających to mieszkańcy Łodzi i regionu.

1 mln gości w Orientarium Zoo Łódź
Orientarium Zoo Łódź przyciągnęło już 1 mln gości! Pokochali je turyści z całej Polski!
5 zdjęć
1 mln gości w Orientarium Zoo Łódź
1 mln gości w Orientarium Zoo Łódź
1 mln gości w Orientarium Zoo Łódź
1 mln gości w Orientarium Zoo Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

W miesiącach wakacyjnych Orientarium Zoo Łódź miało nawet 15 tys. klientów dziennie. We wrześniu i październiku szczególną popularnością cieszyły się wizyty grup zorganizowanych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników ogrodu.

Milionowym gościem Orientarium Zoo Łódź została Pani Dagmara Pogorzelec z Łodzi. – Właśnie odwiedzili nas znajomi z Kalisza i wspólnie postanowiliśmy zwiedzić obiekt. Nie możemy się już doczekać aż pokażemy im i dzieciom nasze Orientarium – mówiła podczas wręczania jej specjalnego biletu oraz upominków. Z tej okazji, dla milionowego klienta, przygotowano zwiedzanie Orientarium Zoo Łódź z przewodnikiem oraz możliwość wejścia do na co dzień niedostępnych zapleczy hodowlanych.

Orientarium Zoo Łódź docenione przez turystów i specjalistów

– Orientarium Zoo Łódź to tegoroczny hit na turystycznej mapie Polski. Cieszę się, że mamy najnowocześniejsze zoo w Europie, które przyciąga turystów do Łodzi i dzięki temu odwiedzają oni także inne atrakcje naszego miasta – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Oprócz ogromnego zainteresowania wśród turystów, Orientarium Zoo Łódź jest także doceniane w prestiżowych konkursach. Projekt nowego pawilonu wygrał w dwóch kategoriach konkursu European Property Awards 2022-2023 Leisure Architecture oraz Public Service Architecture.

– W konkursie doceniono nie tylko architekturę, ale również innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie związane między innymi z oszczędzaniem energii. Zostaliśmy również nagrodzeni w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” – podkreśla Arkadiusz Jaksa, prezes zarządu Orientarium Zoo Łódź.

Orientarium Zoo Łódź to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach, w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Odwiedzający Orientarium Zoo Łódź mogą zobaczyć m.in. największego w Europie słonia indyjskiego, rekordowych rozmiarów krokodyle gawialowe oraz jedyne w naszym kraju orangutany sumatrzańskie.

Wyjątkowe gatunki zwierzaków tylko w Łodzi

– W tym roku oprócz nowych gatunków, które pojawiły się w naszym ogrodzie - dzięki wybudowaniu Orientarium – doczekaliśmy się też sporego przychówku. Na świat przyszły 93 osobniki z 21 gatunków. Młode zwierzęta można obserwować m.in. na wybiegach binturongów, pand małych, wyderek orientalnych oraz pierwszy raz w historii łódzkiego Zoo – leniwców – dodaje Arkadiusz Jaksa.

W Orientarium Zoo Łódź mieszkają m.in. jedyne w Polsce: ariranie, niedźwiedzie malajskie, koendu, kudu małe, psy leśne oraz legwan szlachetny. Od tego roku, po raz pierwszy w Łodzi, można obserwować gibony czapniki, makaki japońskie, tamaryny czerwonobrzuche, szakale złociste, ślepowrony zwyczajne, szczudłaki, szablodzioby, ibisy kasztanowate, kaczki marmurkowate, gęsi indyjskie oraz żółwie brunatne.

ZOBACZ TAKŻE