Orlen Cup Łódź 2023. Gwiazdy lekkiej atletyki w Atlas Arenie! [SZCZEGÓŁY]

Już po raz ósmy w łódzkiej Atlas Arenie rywalizować będą czołowi lekkoatleci świata. Kolejna edycja międzynarodowego mityngu zaliczanego do prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour odbędzie się już 4 lutego. Ta impreza zainauguruje w Polsce wyjątkowo krótki sezon halowy, który zakończy się 5 marca, po Mistrzostwach Europy w Stambule.

6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Na pełną listę uczestników trzeba jeszcze trochę poczekać, jednak kibice mogą mieć pewność, że na starcie nie zabraknie gwiazd światowego formatu. Mistrzowie oraz medaliści olimpijscy mistrzostw świata i Europy będą w Łodzi rywalizowali w ośmiu konkurencjach: skoku o tyczce mężczyzn, biegach na 60 m oraz 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, pchnięciu kulą mężczyzn, a także skoku wzwyż kobiet i mężczyzn. W tej ostatniej dyscyplinie panie i panowie mają rywalizować na zmianę, na jednym zeskoku.

Orlen Cup Łódź 2023 – Trudni rywale Polaków

Rywalem polskich tyczkarzy, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego, będzie m.in. Amerykanin Sam Kendricks – dwukrotny mistrz świata i brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro. Wśród sprinterów pojawią się: mistrz olimpijski z Tokio i mistrz Europy z Monachium – Włoch Lamont Marcell Jacobs, dwukrotny wicemistrz świata w sztafecie – Amerykanin Mike Rodgers oraz Holender Joris van Gool. U pań dwukrotna wicemistrzyni świata Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej będzie próbowała pokrzyżować szyki Ewie Swobodzie. Najszybsza Polka przed rokiem wynikiem 7.00 ustanowiła w Atlas Arenie rekord Polski, który w trakcie sezonu poprawiła na 6.99.

Na starcie Swoboda i Skrzyszowska

– Chyba wszyscy kibice lekkiej atletyki wiedzą, że po odpowiednich przygotowaniach jest to szybka hala, na której można bić rekordy i łamać kolejne bariery. Ewa pokazała tutaj wszystkim, że należy do światowej elity sprintu – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor sportowy mityngu Sebastian Chmara. – Również wśród panów mamy już gwiazdy w sprincie, o czym najlepiej świadczy medal zdobyty przez naszą sztafetę 4x100 m na Mistrzostwach Europy w Monachium. Mistrz olimpijski nie będzie więc miał w tym roku tak łatwo jak poprzednio. W biegu płotkarskim wystąpi nasza mistrzyni Europy, Pia Skrzyszowska, której do rywalizacji na odpowiednim poziomie również musimy zaprosić rywalki z najwyższej półki. Damian Czykier powiedział już swojemu menedżerowi, że w tym roku wszystkie jego biegi na hali będą w granicach 7.50. Jeżeli tak by było, to możemy spodziewać się w Łodzi fantastycznych wyników  

Pasjonująco zapowiada się również rywalizacja kulomiotów, wśród których nie zabraknie Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka. Z polskimi byłymi złotymi medalistami mistrzostw Europy walczyć będą medaliści ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu: Chorwat Filip Mihaljević (złoto), Serb Armin Sinancević (srebro) i Czech Tomas Stanek (brąz).

Bilety jeszcze dostępne

To oczywiście nie wszystkie gwiazdy, jakie zobaczymy podczas Orlen Cup Łódź 2023. Bilety na tę imprezę można już kupić za pośrednictwem stron internetowych Atlas Areny i PZLA oraz portalu kupbilet.pl. W sobotę, 4 lutego, na trybunach łódzkiej hali zasiądą jednak nie tylko nabywcy wejściówek. – Będą też wszystkie dzieciaki z projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. To ponad 700 młodych ludzi, którzy pod okiem 38 szkoleniowców trenują już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Cały czas będziemy próbowali rozszerzać tę epidemię lekkiej atletyki, a nie ma ku temu lepszej imprezy niż ta w Atlas Arenie. Mam nadzieję, że kiedy dojdziemy do dziesiątej edycji, to przed głównymi zawodami zrobimy mityng dla dzieciaków z naszego projektu – poinformował prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Lech Leszczyński.

ZOBACZ TAKŻE