Paradna otwarta dla ruchu. Sprawdź, co się zmieniło [ZDJĘCIA]

Od poniedziałku, 5 grudnia, otwarta w obu kierunkach została ul. Paradna. Na swoją trasę powróciły autobusy linii 62.

14 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Paradna - co się zmieniło?

Nowa nawierzchnia, chodniki, perony przystankowe i betonowe ławy przystanków autobusowych. Szybki i kompleksowy remont przeszła ul. Paradna od Obszernej do Rzgowskiej. Prace rozpoczęły się 17 października.

Wymienione zostały warstwy bitumiczne drogi. Zastosowano również siatkę drogową dla polepszenia trwałości i nośności drogi. Nowe chodniki wykonano z tradycyjnej kostki betonowej. Trakty wyposażono w elementy ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym. Obniżone krawężniki i podwyższone perony przystankowe ułatwiają poruszanie się pieszym i korzystanie z komunikacji miejskiej. Betonowe ławy przystanków autobusowych zapobiegną powstawaniu kolein w miejscu zatrzymywania się autobusów.

Po równej i nowej nawierzchni pojadą autobusy linii 62.

Chojny w remoncie

Chojny w tym roku przechodzą drogową rewolucję. Przebudowana została również ul. Strażacka, a na ul. Kosynierów Gdyńskich wymieniono nawierzchnię. Trwają jeszcze prace na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich pomiędzy Osobliwą, a Starościańską w związku z przebudową Osobliwej i budową niezbędnej dla tej inwestycji infrastruktury podziemnej. Tu prace zakończą się w przyszłym roku. Natomiast na al. Matek Polskich prace dobiegną końca w połowie grudnia.

ZOBACZ TAKŻE