Włókniarzy przejezdna całą szerokością. Koniec prac na skrzyżowaniu z Drewnowską

Późnym wieczorem w piątek (2 grudnia) otwarte zostało skrzyżowanie al. Włókniarzy z ul. Drewnowską. Zakończyły się prace związane z utworzeniem dodatkowego pasa ruchu i ustawieniem nowej sygnalizacji.

Skrzyżowanie Włókniarzy Drewnowska
Wieczorem w piątek (2 grudnia) otwarto skrzyżowanie al. Włókniarzy z ul. Drewnowską
5 zdjęć
Skrzyżowanie Włókniarzy Drewnowska
Skrzyżowanie Włókniarzy Drewnowska
Skrzyżowanie Włókniarzy Drewnowska
Skrzyżowanie Włókniarzy Drewnowska
Skrzyżowanie Włókniarzy Drewnowska
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Zmiany wprowadzane na skrzyżowaniu były realizacją wniosku łodzian z Budżetu Obywatelskiego. Budowa dodatkowego pasa ruchu wiązała się z przebudową sygnalizacji świetlnej, a to wymusiło duże utrudnienia w ruchu. Odczuwalne one były zwłaszczana na al. Włókniarzy. Termin prac uzależniony był od otwarcia ul. Kasprzaka, pod którą PKP drążyło tunel średnicowy. Niemożliwe było zamknięcie dwóch sąsiednich ulic w jednym czasie. Stąd tak późna realizacja zadania.

Jak zmieniło się skrzyżowanie Włókniarzy - Drewnowska?

Prace na Drewnowskiej zaczęły się 14 listopada. W piątek (2 grudnia), kilka dni po planowanym zakończeniu inwestycji, zmodernizowane skrzyżowanie zostało otwarte. Ponownie dostępny jest przejazd we wszystkich kierunkach, działa też sygnalizacja świetlna. Ponadto, zgodnie z wnioskiem mieszkańców, na ul. Drewnowskiej w kierunku Mani, wybudowany został dodatkowy pas ruchu.

Łącznie są tu teraz trzy pasy:

  • skrajny lewy do skrętu w kierunku dworca Kaliskiego,
  • środkowy do jazdy na wprost
  • oraz trzeci do skrętu w prawo w stronę Żubardzia.

Wprowadzony został także sygnalizator warunkowego skrętu w prawo, aby jeszcze bardziej upłynnić przejazd. Ponadto w obrębie skrzyżowania wyremontowane zostały chodniki, które wyposażono w elementy ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym oraz droga rowerowa, która została wykonana z asfaltu i zastąpiła nawierzchnię z kostki. Tym samym wygodniej będzie nie tylko kierowcom, ale również rowerzystom oraz pieszym.

Budowa dodatkowego pasa ruchu wymusiła przebudowę sygnalizacji. Zupełnie nowe maszty sygnalizacji i bramownica stanęły na ul. Drewnowskiej. Dopasowane są do szerokości nowej drogi i dodatkowego pasa ruchu. Przed weekendem wykonano nową organizację ruchu i tym samym w nocy można było otworzyć skrzyżowanie w całości.

ZOBACZ TAKŻE