Pizza w wannie? Tylko w restauracji Ferwor! Zobacz wnętrza dawnego Klubu 97 [ZDJĘCIA]

Ferwor serwujący pizzę w stylu amerykańskim otworzył się w całorocznym ogródku przy ul. Piotrkowskiej 97. Jednak niebawem będziemy mogli również zjeść dania z nowej karty w dawnych wnętrzach Klubu 97. Już teraz zapraszamy na małą wycieczkę po zabytkowej kamienicy Hilarego Majewskiego.

Pizza w wannie? Tylko w restauracji Ferwor! Zobacz wnętrza dawnego Klubu 97 [ZDJĘCIA] - fot. Paweł Łacheta
Pizza w wannie? Tylko w restauracji Ferwor! Zobacz wnętrza dawnego Klubu 97 , fot. Paweł Łacheta
9 zdjęć
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Nowy lokal zachowa sporo z klimatu Klubu 97, bo odziedziczy po nim całe jego stylowe wnętrze zaprojektowane przez architektów Marka Janiaka i Wojciecha Saloniego-Marczewskiego, a w 1997 r. nagrodzone tytułem „Wnętrza Roku” w konkursie organizowanym przez Fundację Ulicy Piotrkowskiej. Ozdobą jednego z pomieszczeń jest bar w kształcie dziobu łodzi.

– Niczego nie będziemy zmieniać. Chcemy zachować ten klubowy charakter, który moim zdaniem jest od zawsze atutem tego miejsca i tworzy jego klimat – mówi Kowalski.

Fasada budynku (wzniesionego w 1873 r. według projektu Hilarego Majewskiego, słynnego XIX-wiecznego architekta Łodzi, a później wielokrotnie przebudowywanego) w 2019 r. przeszła solidny lifting, zyskując m.in. iluminację.

ZOBACZ TAKŻE