PKP odmłodzą dworzec w Gałkówku. Budynek stacji idzie do remontu [WIZUALIZACJE]

Rozpoczęła się przebudowa pochodzącego z początku XX w. budynku dworca kolejowego w podłódzkim Gałkówku. Inwestycję realizują Polskie Koleje Państwowe S.A.

wizualizacja dworca kolejowego
PKP odmłodzą dworzec w Gałkówku, mat. pras.
5 zdjęć
wizualizacja dworca kolejowego
wizualizacja dworca kolejowego
wizualizacja dworca kolejowego
wizualizacja dworca kolejowego
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Prace obejmą m.in. renowację ceglanej elewacji, montaż nowych okien odtworzonych na wzór historycznych oraz budowę rampy, która powstanie przy wschodniej ścianie budynku – ułatwi dostęp do budynku i peronu osobom z niepełnosprawnościami. Unowocześnione zostanie wnętrze budynku stacji, w którym odbywa się obsługa pasażerów. Posadzkę pokryją szare i czarne płytki gresowe, a większości ścian jasnoszare okładziny (poza tymi przy wejściu do toalet, które będą czarne). Aranżację poczekalni uzupełnią metalowe ławki z drewnianym detalem. Oprócz tego podróżni znajdą w niej gabloty na rozkłady jazdy oraz elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. 

Dworzec PKP przyjazny podróżnym z niepełnosprawnościami

Remont uwzględni likwidację barier architektonicznych, które utrudniają przemieszczanie się po dworcu i jego otoczeniu. Z myślą o podróżnych z niepełnosprawnościami przebudowane zostaną dworcowe toalety, a  poza wspomnianą rampą powstaną też ścieżki prowadzące, oznaczenia w alfabecie Braille’a i mapy dotykowe dworca. 

W ramach inwestycji przy dworcu w Gałkówku powstanie też niewielki parking i zadaszona wiata rowerowa ze stacją naprawy jednośladów. Ułożone będą nowe chodniki i uporządkowana zieleń.

Przebudowa dworca Gałkówek będzie kosztować nieco ponad 3 mln zł. Gotowy powinien być latem 2024 r.

ZOBACZ TAKŻE