Platforma 35mm.online. Oglądaj dokumenty o życiu łodzian za darmo, legalnie i w świetnej jakości

Dokumentalna opowieść o pracownicach zakładów włókienniczych, filmowy portret Evy Rubinstein oraz inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia muzyków, którzy grali jazz w czasach, gdy było to zakazane. Wspólnym mianownikiem tych obrazów jest Łódź, a wszystkie one dostępne są na platformie streamingowej 35mm.online – legalnie i w świetnej jakości.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Platforma 35mm.online oferuje dostęp do najważniejszych dzieł polskiej kinematografii – filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. W jednym miejscu użytkownicy mogą znaleźć klasyki kina, często niedostępne legalnie w żadnym innym miejscu w sieci. W zasobach serwisu znajduje się ponad 4000 zdigitalizowanych materiałów filmowych z okresu od lat 50. do lat 90. Można je oglądać za darmo.

Dokumenty o Łodzi na 35mm.online

Na 35mm.online znaleźć można także obrazy, które szczególnie zaciekawią łodzian oraz widzów zainteresowanych historią naszego miasta. „Nasze znajome z Łodzi”, dokument z początku lat 70. w reżyserii Krystyny Gryczełowskiej, to filmowy portret trzech kobiet pracujących w łódzkich zakładach włókienniczych. „Cudzoziemka” Michała Maryniarczyka przybliża sylwetkę Evy Rubinstein – fotografki, córki Artura Rubinsteina. Dokument powstał podczas jednego z jej pobytów w Polsce w latach 80. Łódź to także miejsce akcji filmu fabularnego „Był jazz” Feliksa Falka, nawiązującego do historii rzeczywistego zespołu jazzowego „Melomani”, działającego w latach 1947–1958.

ZOBACZ TAKŻE