Podział punktów w Grudziądzu. ŁKS II Łódź remisuje z Olimpią

W trzynastej kolejce drugoligowych rozgrywek piłkarze rezerw ŁKS Łódź powiększyli swoje konto o jeden punkt. Wywalczyli go w Grudziądzu, gdzie zremisowali 1:1 z miejscową Olimpią.

ŁKS Łódź
ŁKS II Łódź remisuje z Olimpią, fot. Marek Młynarczyk

Końcowy wynik został ustalony już w pierwszej połowie spotkania. Przyjezdni objęli prowadzenie w 11. minucie, gdy kilkoma podaniami rozmontowali defensywę rywali. Efektowną akcję sfinalizował wbiegający w pole karne Jan Kuźma. Rywale odpowiedzieli dwie minuty przed przerwą. Po rzucie rożnym i zamieszaniu przed bramką łodzian piłka trafiła pod nogi Dominika Frelka, który strzałem z kilkunastu metrów doprowadził do remisu.

Podział punktów w Grudziądzu sprawił, że beniaminek z Łodzi ma ich łącznie 21 i z takim dorobkiem zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Na prowadzeniu jest KKS 1925 Kalisz (24 pkt.), drugą pozycję zajmuje Pogoń Siedlce (23 pkt.), a za nią plasują się: Kotwica Kołobrzeg, ŁKS II i Radunia Stężyca (po 21 pkt.). W 14. kolejce łodzianie na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla podejmą Skrę Częstochowa (22 października, godz. 14:15).

Olimpia Grudziądz – ŁKS II Łódź 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 Jan Kuźma (11), 1:1 Dominik Frelek (43).