Wielka Nagroda na 600-lecie miasta. Zapaśnicy z Łodzi najlepsi!

Cykliczne zawody zapaśnicze o Wielką Nagrodę Łodzi miały w tym roku uroczystą oprawę. W międzynarodowej imprezie włączonej do programu obchodów jubileuszu 600-lecia Łodzi wzięło udział prawie 300 zawodników.

Wielka Nagroda Łodzi
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Turniej został zorganizowany przez UKS Master przy współudziale łódzkiego magistratu, MOSiR Łódź, Łódzkiej Federacji Sportu oraz Łódzkiego Związku Zapaśniczego. W hali przy ulicy Małachowskiego do rywalizacji przystąpiło prawie 300 młodych zapaśników z Polski i innych krajów, jednak łodzianie okazali się mało gościnni i zgarnęli większość medali. Zawody były m.in. okazją do wyłonienia mistrzów województwa łódzkiego kadetów.

Drużynową klasyfikację Wielkiej Nagrody Łodzi wygrał Master przed Łódzką Akademią Zapasów i warszawskim Kaukazem. Gospodarze zgarnęli też nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Trafiły one do Jagody Górskiej oraz Mariusza Cyrankowskiego. Oboje kilka dni później stanęli na podium zawodów w Irlandii, gdzie zawodnicy UKS Master zdobyli łącznie siedem medali. Po złoto sięgnęli: Agata Kucharska, Cyrankowski i Szymon Pietrzak. Górska, Wiktoria Pietras oraz Oskar Hazelmajer wywalczyli srebro, a Andrij Koriak sięgnął po brąz.