Politechnika Łódzka 4. najpopularniejszą uczelnią w całym kraju. Informatyka najbardziej oblegana

Poznaliśmy wyniki rekrutacji na rok akademicki 2022/2023. Politechnika Łódzka znalazła się na wysokim miejscu w krajowym zestawieniu popularności wśród przyszłych studentów.

Politechnika Łódzka
Politechnika Łódzka znalazła się na wysokim miejscu w krajowym zestawieniu popularności wśród przyszłych studentów, fot. ŁÓDŹ.PL

Uczelnie techniczne nadal cieszą się największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. W przeliczeniu na jedno miejsce, na studia stacjonarne pierwszego stopnia na Politechnice Łódzkiej było 5,5 chętnych. To czwarty wynik w kraju.

Najwięcej zgłoszeń było na Politechnikę Warszawską – 7,9 kandydata na miejsce. Druga w rankingu jest Politechnika Gdańska – 6,9 aplikacji, a na trzecim miejscu plasuje się Politechnika Poznańska z wynikiem 6,8. 

Za Politechniką Łódzką w zestawieniu znalazły się Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – 5,3 – oraz Uniwersytet Wrocławski – 5,0.

Najwięcej osób w kraju było zainteresowanych studiowaniem informatyki, a następnie psychologii, zarządzania i prawa. Dopiero na piątym miejscu znalazł się kierunek lekarski.

ZOBACZ TAKŻE