Praca w Łodzi. 10 tys. wakatów w 2023 r. Pracowników szukają laboratoria, fabryki i biura

10 tys. nowych, dobrze płatnych miejsc pracy stworzyli i zadeklarowali inwestorzy, którzy w minionym roku otworzyli w Łodzi swoje biura, fabryki i laboratoria.

Centrum logistyczne Media Expert w Central European Logistics Hub w Łodzi zostało rozbudowane o kolejne dwie hale. Pracować tu będzie ok. 1000 osób.
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Inwestorzy zadeklarowali w 2022 r. stworzenie ok. 10 tys. nowych miejsc pracy. O swoich planach rozwoju mówili w mijającym roku m.in. BSH, Sii, Infopulse, Capita, Fujitsu, Infosys, EY, Marel, Philips, Wella, Atos, Tate&lyle, Mobica, Arvato, Miele, Whirlpool czy ABB.

Praca w Łodzi. Nowe firmy z łódzkimi siedzibami

Firmy nie tylko zadeklarowały zatrudnienie, ale także zaczęły już zatrudniać łodzian w swoich nowych łódzkich siedzibach. 

I tak: First Derivative zatrudni w Łodzi ok. 1000 osób, Ziehl Abegg – 350 osób, Infopulse, który z Ukrainy przeniósł swoją centralę do Łodzi, zatrudnia już 800 osób, a w tym roku może przybyć kolejnych kilkaset. Z kolei Allegro w sektorze IT chce zatrudnić 150 osób. 

Ponadto jednym z najważniejszych inwestorów, który w ostatnim czasie podjął decyzję o ulokowaniu swojego biznesu w Ksawerowie koło Łodzi, była japońska firma Daikin. Firma zdecydowała się na inwestycję w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i zadeklarowała stworzenie 1000 miejsc pracy do 2025 r. Kluczowym czynnikiem mającym wpływ na wybór sąsiedztwa Łodzi na miejsce wybudowania swojej fabryki była bliskość dobrej sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu wokół Łodzi oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

ZOBACZ TAKŻE