Premiera "Wiedźmina". Nowe odcinki będą na Netfliksie w piątek (17 grudnia) rano

17 grudnia Netflix pokaże drugi sezon ekranizacji sagi Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii. Nie pojawią się one w serwisie równo o północy, więc fani mogą się wyspać.

Premiera nowych odcinków Wiedźmina zaplanowana jest na godz. 9 polskiego czasu. Wtedy na platformę Netflix trafi osiem nowych części serialu. Wszystkie je widział już Andrzej Sapkowski, a Netflix podzielił się wrażeniami pisarza: Adaptowanie książek mojego autorstwa to niełatwa sztuka i gratuluję Lauren (Lauren S. Hissrich, scenarzystka i producentka serialu - red.) i jej zespołowi świetnego wywiązania się z tego zadania. Obejrzałem z dużą radością i liczę na to, że sezon 3 będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem - chwali Sapkowski.

W drugim sezonie Wiedźmina zobaczymy historie znane czytelnikom z pierwszego tomu sagi Andrzeja Sapkowskiego - Krew elfów. Geralt po odnalezieniu swojego Dziecka Niespodzianki udaje się z Ciri do Kaer Morhen. Tam Jaskółka rozpoczyna wiedźmińskie szkolenie i poznaje Vesemira, mentora Białego Wilka. 

Obok Vesemira poznamy w drugiej serii także innych wiedźminów oraz Sigismunda Dijkstrę, szefa redańskiego wywiadu. Nowy sezon pokaże nam również pobyt Ciri i Yennefer w świątyni Melitele, gdzie czarodziejka będzie szkoliła Jaskółkę w magii. 

ZOBACZ TAKŻE