Protest rolników w Łodzi. Zablokowane zostaną cztery ważne skrzyżowania, zmiany w MPK Łódź [UTRUDNIENIA]

Przed nami kolejny protest rolników. Tym razem zapowiedzieli blokady na ulicach Strykowskiej, Szczecińskiej i Maratońskiej oraz na rynku w Nowosolnej.

Protest rolników w Łodzi
Protest rolników w Łodzi. Zablokowane zostaną cztery ważne skrzyżowania

W piątek, 12 kwietnia zaplanowany jest kolejny strajk rolników. Zablokowane zostaną cztery ważne skrzyżowania w mieście. Tym razem od ok. godz. 10:00 rozpoczną się przejazd ul. Strykowską od Imielnika Nowego do skrzyżowania ul. Strykowskiej z ul. Inflancką, które zostanie zablokowane do godz. 17:00. 

Ponadto w godz. 10:00–17:00 blokady zaplanowano na skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej z ul. Aleksandrowską, na rynku w Nowosolnej oraz na ul. Maratońskiej w rejonie S14.

Autobusy kursujące w tych okolicach zostaną wstrzymane lub w miarę możliwości skierowane objazdem. Ze względu na umiejscowienie zgromadzeń spodziewajmy się dużych utrudnień w ruchu i opóźnień w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zmiany rozkładów MPK Łódź

Trasy objazdowe autobusów linii 51AB, 53AB, 54AB, 60ABCD, 61, 64AB, 68, 70, 78, 81, 84AB, 91ABC i 94 obowiązujące 12 kwietnia w godz. 10:00-17:00:

Linia 53A z pętli Dw. Łódź Fabryczna linia skrócona do przystanku Brzezińska - Karkonoska.

Linia kursuje według specjalnego rozkładu jazdy. Autobusy zawrócą na pętli przy ul. Karkonoskiej i podjadą na przystanku w kierunku Dw. Łódź Fabryczna, gdzie nastąpi wymiana pasażerów i postój.

Linia 53B w godzinach protestu zostanie zawieszona.

Linia 54A z pętli Janów linia skrócona do skrzyżowania Pomorska - Wendy, gdzie zawraca.

Linia kursuje według specjalnego rozkładu jazdy. Obsługa wyłącznie autobusami mini. Autobusy dowiozą pasażerów do przystanku Pomorska - Wendy (1626) w kierunku północnym, następnie bez pasażerów zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Wendy i podjadą na przystanek w kier. Janowa (1627), który będzie przystankiem dla wsiadających.

Linia 54B w godzinach protestu zostanie zawieszona.

Linia 60ABC z pętli Stryków Dworzec PKP, Michałówek Dobra, Imielnik Nowy do skrzyżowania Strykowska - Wycieczkowa bez zmian, następnie Wycieczkową, Warszawską, Astrów, Marysińską, Inflancką, Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej właściwą trasą.

Z pętli CH Tulipan do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką, Marysińską, Astrów, Warszawską, Wycieczkową, Strykowską i dalej właściwymi trasami.

Linia 60D z pętli Marysin Tęczowa do skrzyżowania Centralna - Warszawska bez zmian, następnie Warszawską, Kryształową, Łupkową, Strykowską, Wycieczkową, Warszawską, Astrów, Marysińską, Inflancką, Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej właściwą trasą.

Z pętli CH Tulipan do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką, Marysińską, Astrów, Warszawską, Tęczową do pętli Marysin Tęczowa.

Linia 64  z pętli Cm. Zarzew i Widzew Czajkowskiego do skrzyżowania Wojska Polskiego - Palki bez zmian, następnie Palki, Pankiewicza, Sporną, Boya-Żeleńskiego i dalej stałą trasą.

Z pętli Zachodnia Limanowskiego do skrzyżowania Wojska Polskiego - Źródłowa bez zmian, następnie Źródłową, Palki, Wojska Polskiego i dalej stałą trasą.

Linia 68 z pętli pl. Niepodległości zostanie skrócona do Grupowej Oczyszczalni Ścieków.

Linia kursuje według specjalnego rozkładu jazdy.

Linia 70 z pętli Rondo Powstańców 1863 r. do skrzyżowania Inflancka - Zagajnikowa bez zmian, następnie Zagajnikową, Sporną, Pankiewicza, Palki i dalej stałą trasą.

Z pętli Instytut CZMP do ronda Solidarności bez zmian, następnie Źródłową, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką do pętli Rondo Powstańców 1863 r.

Linia 78 z pętli Dw. Łódź Żabieniec do skrzyżowania Rojna - Rydzowa bez zmian, następnie Rojną, Szczecińską, Atoniew, Rąbień: Słowiańską, Aleksandrowską, Aleksandrów Łódzki: Konstantynowską, Wojska Polskiego i dalej właściwą trasą.

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

Linia 81 z pętli Sikawa Centrum Handlowe do skrzyżowania Wojska Polskiego - Palki bez zmian, następnie Palki, Pankiewicza, Sporną, Zagajnikową, Inflancką i dalej stałą trasą.

Z pętli Cm. Szczecińska skrzyżowania Inflancka - Zagajnikowa bez zmian, następnie Zagajnikową, Sporną, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Źródłową, Palki, Wojska Polskiego i dalej stałą trasą.

Linia 84A w godzinach protestu zostanie zawieszona.

Linia 84B z pętli Teofilów Rojna pojedzie Rojną (zawraca na rondzie Muszyńskiego), Szczecińską, Antoniew, Rąbień: Słowiańską, Aleksandrowską, Aleksandrów Łódzki: Konstantynowską, Dmowskiego do pętli Poselska

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

Linia 91A z pętli Janów skrócona do przystanku Wiączyńska - Autostrada A1.

Linia kursuje według specjalnego rozkładu jazdy. Obsługa wyłącznie autobusami mini. Autobusy po zjeździe z wiaduktu nad autostradą zawrócą przy starej  Wiączyńskiej i podjadą na przystanek w kier. Janowa, gdzie nastąpi wymiana pasażerów.

Linia 91B i 91C w godzinach protestu zostaną zawieszone.

Linia 94 z pętli Retkini do skrzyżowania Maratońska - Golfowa bez zmian, następnie Golfową, Nowy Józefów, Gillette, Innowacyjną, Kościelną, Łódzką, Jana Pawła II do pętli pl. Wolności.

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

ZOBACZ TAKŻE