Przez Dubaj na Rajd Dakar. Łodzianka Magdalena Zając gotowa do rozpoczęcia sezonu

Od Rajdu Dakar łodzianka Magdalena Zając rozpocznie sezon 2024. W nadchodzącym roku jej zespół Proxcars TME Rally Team chce wziąć udział m.in. w jak największej liczbie zawodów cyklu Mistrzostw Świata Cross Country (W2RC).

Przez Dubaj na Rajd Dakar. Łodzianka Magdalena Zając gotowa do rozpoczęcia sezonu
Przez Dubaj na Rajd Dakar. Łodzianka Magdalena Zając gotowa do rozpoczęcia sezonu

– Będziemy starali się wystartować w całym cyklu, z wyłączeniem Abu Dhabi Desert Challenge. Chcielibyśmy oczywiście być na trasach wszystkich najważniejszych imprezach, ale jest to niewykonalne ze względów logistycznych i organizacyjnych. To jest możliwe tylko dla zespołów, które mają na przykład po dwa komplety całego wyposażenia, albo mogą cały sprzęt przetransportować drogą lotniczą. To są jednak horrendalne koszty. Zgodnie z naszą zasadą w miarę możliwości będziemy więc też startować we wszystkich innych imprezach, czyli w Pucharze Świata w Rajdach Baja oraz Pucharze Europy. Chcemy jak najwięcej jeździć, ale będzie to wszystko uzależnione od tego, w jakiej kondycji technicznej będzie nasz sprzęt – poinformowała Magdalena Zając, która oprócz Dakaru w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata W2RC ma wystartować w: BP Ultimate Rally-Raid Transiberico, Desafio Ruta 40 oraz Rallye du Maroc. Zgodnie z zapowiedzią będzie się też ścigała w wybranych zawodach Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Pucharu Europy w Rajdach Baja.

Wspierany przez łódzką firmę TME zespół Magdy uzupełniają: pilot Jacek Czachor, inżynier Adam Szelerski oraz mechanicy: Lech Kurpiewski, Jakub Borkowski i Szymon Nyklewicz. Ekipa Proxcars TME Rally Team jeszcze w tym roku wybierze się do Dubaju. Trening zaplanowany w terminie 13-16 grudnia ma być przetarciem przed premierowym startem nowego sezonu. – Warunki w Dubaju są podobne do tych, które występują w Arabii Saudyjskiej, która będzie gospodarzem nadchodzącego Dakaru. Stąd decyzja, by przed rozpoczęciem tego rajdu potrenować w takich warunkach. Dodatkowo w Dubaju jest Marek Dąbrowski, który pomoże mi w zmaganiach z wydmami – wyjaśniła Magdalena Zając.

ZOBACZ TAKŻE