MPK Łódź. Tramwaje Zachodnią pojadą bez zmian. Skrzyżowanie z Legionów przejezdne [AKTUALIZACJA]

W weekend 15-17 grudnia wykonawca przebudowy ul. Legionów miał zamknąć dla ruchu tramwajów skrzyżowanie z ul. Zachodnią. Prace te zostaną jednak przełożone i w ostatni weekend przed świętami ruch MPK Łódź zostanie utrzymany.

Inwestycje w ścisłym centrum w ramach rewitalizacji zmierzają do finałów. Drogowcy szykują się do wpinania nowych elementów torów i trakcji do sieci tramwajowej oraz do oddania do użytku przebudowanych jezdni i chodników. 

Tramwaje na Zachodniej

Zanim jednak pojedziemy nowymi ulicami, czeka nas kilka trudniejszych dni. Wykonawca planował podłączenie nowych torów na skrzyżowaniu ul. Zachodniej z Legionów do sieci i likwidację w tym miejscu tymczasowego torowiska wahadłowego. Prace miały się rozpocząć w piątek, 15 grudnia i potrwać do niedzieli. 

Ta część inwestycji zostanie jednak wykonana później i w weekend z handlową niedzielą, ruch tramwajów zostanie utrzymany w ul. Zachodniej. To oznacza, że komunikacja miejska pojedzie bez zmian i w ostatni weekend przed świętami będziemy mieli do dyspozycji tramwaje na głównej ulicy w Śródmieściu.

Wykonawca będzie kontynuował prace przy przebudowie ul. Legionów: układanie torowiska, chodników i podbudowy jezdni. Po Nowym Roku czeka nas kolejne, ale prawdopodobnie dłuższe wyłączenie tramwajów z ruchu. Powodem będzie konieczność podpięcia nowej trakcji w ul. Legionów do sieci w ul. Zachodniej. 

Północna i Ogrodowa coraz bliżej

Wykonawca kolejnej inwestycji w tym rejonie, przebudowy ul. Ogrodowej z ul. Północną, planuje oddać do użytku obie wyremontowane jezdnie. Pogoda w następnym tygodniu ma sprzyjać wykonywaniu prac wykończeniowych, wobec czego drogowcy będą chcieli doprowadzić je do finału.

 

ZOBACZ TAKŻE