Sprawdź opóźnienie pociągu w czasie rzeczywistym. Aplikacja PKP z nową funkcją [SZCZEGÓŁY]

PKP Intercity wprowadza nową funkcję w swojej aplikacji. Od teraz sprawdzisz opóźnienie pociągu w czasie rzeczywistym. Pasażerowie, którzy często jeżdżą pociągami dalekobieżnymi, od dawna czekali na taką funkcję. Do tej pory opóźnienia mogli sprawdzić jedynie na stacji albo na Portalu Pasażera, który bardzo często zawodził.

Pociąg
Aplikacja PKP z nową funkcją

Intercity to coraz częściej wybierany przez łodzian przewoźnik. Pociągami największej polskiej spółki pasażerskiej możemy z Łodzi pojechać m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, czy Katowic. Niestety coraz częściej pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami. Tak było choćby w czasie ostatniego ataku zimy, kiedy wiele pociągów, przez warunki pogodowe, miało problemy z dojazdem na czas. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w trzecim kwartale tego roku, co trzeci pociąg Intercity się spóźnił. Teraz każde opóźnienie będzie można sprawdzić za pomocą aplikacji. Co równie ważne, pokaże nam ona opóźnienie w czasie rzeczywistym i wskaże, gdzie dokładnie nasz pociąg się znajduje.

Bez kolejek

Informacja o opóźnieniach to jednak nie wszystko. - W nowej wersji (aplikacji — przyp. red.), która dostępna jest od 1 grudnia [...] można sprawdzić, z jakiego toru i peronu odjeżdża pociąg i dowiedzieć się o ewentualnych opóźnieniach. Zmieni się także podgląd trasy. W trakcie jazdy na bilecie będą wyszarzane stacje, które pociąg już minął — wyjaśnia PKP na swoich stronach. Oczywiście w aplikacji cały czas dostępna jest funkcja zakupu biletu. Dzięki niej nie musimy stać w kolejkach do kas, które coraz częściej ustawiają się np. na stacji Łódź Fabryczna. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednie połączenie i zapłacimy online. Oczywiście takiego elektronicznego biletu nie trzeba drukować. Wystarczy pokazać konduktorowi odpowiedni kod.

ZOBACZ TAKŻE