Przygotowania na ostatniej prostej. Łódzkie siatkarki gotowe do sezonu [ZDJĘCIA]

Siatkarki zakończyły sezon reprezentacyjny, więc powoli mogą się szykować do rozpoczęcia nowych rozgrywek w Tauron Lidze. Inaugurację zaplanowano na 8 października, ale drużyny z naszego miasta wybiegną na boisko dzień później. Zrobią to w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego, gdzie zostaną rozegrane derby Łodzi (godz. 17:30).

Siatkarki
Łódzkie siatkarki gotowe do sezonu
5 zdjęć
Siatkarki
Siatkarki
Siatkarki
Siatkarki
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przed tym spotkaniem mistrzynie Polski z ŁKS Commercecon oraz grające w Grocie Budowlani brązowe medalistki poprzednich rozgrywek mają jeszcze w planach po dwa mecze kontrolne. 29 i 30 września w Radomiu podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego zmierzą się z ekipą MOYA Radomka, natomiast 28 września zespół prowadzony przez Macieja Biernata zagra w Łodzi z Energą MKS Kalisz, a dzień później w Pajęcznie sprawdzi swoją formę w starciu z UNI Opole.

Dobry sezon przygotowawczy

W miniony weekend ŁKS Commercecon gościł w Mielcu, gdzie wygrał XI Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Łodzianki pokonały 3:1 gospodynie z ITA TOOLS Stal oraz po 3:0 Developres Bella Dolina Rzeszów i niemiecki Dresdner SC. Z nagrodami indywidualnymi wróciły do Łodzi Anastasiia Hryszczuk (MVP i najlepsza atakująca), Paulina Zaborowska (najlepsza rozgrywająca) i Aleksandra Gryka (najlepsza środkowa). Na Podkarpaciu mistrzynie Polski grały bez Kamili Witkowskiej i Roberty Ratzke, które z reprezentacjami Polski i Brazylii wywalczyły awans na IO Paryż 2024.

Zawodniczki Grot Budowlani grały na wyjeździe z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała. W tym sparingu miejscowe zwyciężyły 3:1.

Karnety już w sprzedaży

Kibice mogą już kupować karnety na mecze łódzkich siatkarek. Wejściówki na wszystkie „domowe” spotkania ŁKS Commercecon w sezonie 2023/2024 kosztują 120 zł (ulgowy) i 250 zł (normalny). Za karnet na mecze ekipy Grot Budowlani trzeba zapłacić 150 zł (ulgowy) i 250 zł (normalny).

ZOBACZ TAKŻE