PWSFTviT przesuwa zimowe zajęcia. Powodem? Rosnące rachunki za prąd

To nietypowy krok. Szkoła filmowa w Łodzi przesuwa w czasie zajęcia, które normalnie odbyłyby się w styczniu. Powodem tego są m.in. rosnące ceny prądu.

fot. ŁÓDŹ.PL
PWSFTviT przesuwa zimowe zajęcia. Powodem? Rosnące rachunki za prąd
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

– Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo istnieje możliwość ograniczeń w dostępie do energii cieplnej, elektrycznej i gazowej. Dotyczy to jednostek sektora finansów publicznych, do którego należymy – mówi Krzysztof Brzezowski, rzecznik prasowy łódzkiej filmówki. 

Sytuacja na rynku jest bardzo trudna, a uczelnia zauważa drastycznie rosnące koszty energii. Przeprowadzona przez Łódzką Grupę Zakupową analiza wskazuje na niemal dziesięciokrotne podwyższenie kosztów zakupu megawatogodziny prądu w stosunku do 2021 r. Dlatego właśnie Szkoła Filmowa chce zredukować zużycie energii elektrycznej zimą. Dzięki takiemu działaniu będzie w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych.

Trudna decyzja PWSFTviT

Decyzję o przesunięciu zajęć podjęto miesiąc przed rozpoczęciem roku akademickiego. Zarządzenie rektora w tej sprawie weszło w życie 5 września 2022 r. 

– Wolimy się zabezpieczyć już teraz, niż szukać doraźnych rozwiązań w sytuacji kryzysowej. Moglibyśmy wprowadzić zajęcia zdalne, ale to nie jest dobre wyjście. Od pierwszego roku studenci realizują ćwiczenia praktyczne, dlatego normalny tryb nauki jest o wiele lepszy – dodaje Krzysztof Brzezowski.

Ze względu na przesunięcie zajęć sesja egzaminacyjna dla studentów studiów stacjonarnych odbędzie się w semestrze zimowym w dniach 20–26 lutego, a w semestrze letnim w dniach 3–9 lipca.

ZOBACZ TAKŻE